Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pozor, ať nepřejedete slona! Prima COOL expedice Namibie 2017

Profrčeli jsme celou Namibii! Připravujeme odtud naprosto unikátní díl pořadu AUTOSALON. Cestu až k hranicím Angoly podnikáme s vozem Volkswagen Amarok V6, který do Afriky doplul lodí, na kterou jsme ho vyslali už v průběhu srpna.
Aktualizováno: 17.10.2017
Pozor na vlny
Pozor na vlny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Máme za sebou skoro 5000 kilometrů po “prachovkách”, po skalách, v písku, jeli jsme autem pět metrů od divoce žijících pouštních slonů. Od dnešního dne Vám budeme podávat krátké denní zpravodajství o tom, co nás po cestě potkalo, co vyděsilo, co překvapilo.

Začneme naprosto unikátním místem, které se nazývá Namib desert - Namibijská poušť. Říká se o ní, že je nejkrásnější pouští světa. Navíc jediným místem, kde se písečné duny přímo potkávají s oceánem. Představte si pláž, nekonečně modré vlny a hned vedle duny vysoké až 300 metrů!

Podnikáme cestu podél pobřeží, místy jedeme jen 2 metry od oceánu, kola se třou o útesy, na druhé straně zrcátka brnkají o zvedající se písek. Pneumatiky podhuštěny na 0,8. Maximální opatrnost, jinak Vám útes rozerve kola nadranc.

Romantiku pobřežní cesty střídá cesta dunami, neradno ale nic podceňovat! Namibijská poušť sahá od moře do vnitrozemí víc jak 200 kilometrů a na délku má až 1600km!! Díky tomu se Namibie stala poslední kolonizovanou africkou zemí, protože kdo z dobyvatelů připlul, otočil kormidlo zase hned zpátky. Všude jen písek….

Polykáme kilometry pouštních kilometrů, strmé výjezdy střídají pády hluboko dolů. A vemte jed na to, že se nevyhneme zapadnutí. Nakonec o tom všem se podrobně dozvíte ve vysílání Autosalonu, a to už 26. října.

Zítra se od našeho štábu dozvíte, jak se může nakupování v Namibii změnit v peep show, jak vypadá africká lednička a proč se ani u hranic s Angolou necítíme nebezpečně.

Autor textu a foto: expert Pepa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama