Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pozor na rychlost. Na D1 začaly měřit další radary

Věčně rozkopaná, neustále ucpaná a nyní navíc i pod bedlivým dohledem rychlostních radarů. Tak by se dala popsat naše nejstarší dálnice D1. Nově si musíte na rychlost dát pozor u Velkého Meziříčí.
Vydáno: 13.10.2017
Měření na D1
Měření na D1 Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ředitelství silnic a dálnic nové radary spustilo v modernizovaném úseku mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Zde kamery fungují už nějakou dobu, ale zatím byly určeny pouze pro dohled na dálnici. Před dvěma dny dostala radnice ve Velkém Meziříčí definitivní povolení k výběru pokut, a tak spuštění měření rychlosti nic nebrání. Radnice dokonce na vyřizování pokut vyčlenila dva speciálně proškolené pracovníky.

Podle zkušeností ŘSD i policistů překročí v tomto úseku maximální povolenou rychlost několik desítek řidičů denně. Nejinak je tomu v ostatních opravovaných úsecích. Například mezi Psáři a Souticemi, kde měření probíhá už několik měsíců, řidiči zvládli od dubna do srpna spáchat 58 tisíc přestupků. To znamená, že rychlost zde překročilo 1,2 procenta všech projíždějících řidičů. To vůbec není špatné a podle ŘSD k takovému číslu pomohlo právě úsekové měření, které řidiče nutí sundat nohu z plynu.

Během příštího roku se ale dočkáme dalších měřených úseků. Celkem by jich mělo být pět, ovšem to, kde budou, zatím nikdo nepotvrdil.

Článek je zařazen v: D1 , radar , radar na dálnici , měření rychlosti , úsekové měření rychlosti , Ministerstvo dopravy , Ředitelství silnic a dálnic , ŘSD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama