Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pouštní raketa. Shelby řádně vylepšil F-150 Raptor

Pickup F-150 Raptor sice má své kouzlo a dostatek výkonu i sám o sobě, ale snese toho mnohem víc. To ukazuje i tradiční výrobce extrémních Fordů, společnost Shelby American. Oblíbený stroj si vzala do parády a výsledek je parádní.
Vydáno: 19.09.2017
Shelby Baja Raptor
Shelby Baja Raptor Autor: Shelby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Budeme se opakovat, ale velké americké pickupy prostě milujeme. Jsou sice hlučné, špatně se s nimi parkuje a Strana zelených z nich má noční můry, ale nám je to fuk. Tahle velká a neforemná auta totiž umí také zachraňovat životy, což se ukázalo při hurikánu, který před pár týdny potrápil americký Texas. Jestli mezi těmito pickupy nějaký opravdu vyčnívá, pak je to jednoznačně Ford F-150 Raptor. Sama automobilka ho svým zákazníkům servíruje i s 3,5litrovým šestiválcem, který je naladěn na výkon 450 koní a točivý moment 691 Nm.

Limitovaná edice s pořádným výkonem

Že by vám to stačilo? Opravdu? A co když vám řekneme, že stačí vyměnit sání, pohrát si s řídící jednotkou a přidat titanový výfuk, aby vám tenhle americký pracant nabídl 525 koní výkonu a 826 Nm točivého momentu? Také se začnete potutelně usmívat? My rozhodně ano. O takový zajímavý nárůst výkonu a úpravu, kterou si za moment představíme, se postarala legendární americká společnost Shelby American a pojmenovala ji Shelby Baja Raptor.

Krom technických úprav se pracovalo i na designu interiéru a exteriéru. Raptor dostal nové nárazníky, přičemž ten přední navíc ještě LED denní svícení. Kapota pak nabídne velké otvory pro přívod vzduchu, zadní část dvojici rezervních kol a nechybí ani světelná rampa. Interiér pak nabídne nové čalounění, obložení z uhlíkových vláken nebo koberečky s logem Shelby Baja Raptor. Baví nás i plaketka umístěná na palubní desce, která nabídne sériové číslo auta.

Celkem totiž bude takto upraveno pouze 500 Raptorů, přičemž si úpravce účtuje 117 460 dolarů, tedy asi 2,5 milionu korun.

Článek je zařazen v: pickup , Shelby , F-150 Raptor , Ford F-150 Raptor , Shelby American , Shelby Baja Raptor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama