Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Poslední překvapení Audi: TT jako sedan

Abychom byli přesní – Audi představilo na pařížském autosalonu velmi zajímavý koncept – kupé TT jako Sportback, tedy jako čtyřdveřové kupé. Zajímavá slovní hříčka, že?
Vydáno: 02.10.2014
Audi TT Sportback
Audi TT Sportback Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je neuvěřitelné, jak oblíbenými se staly verze Sportback (u Audi) nebo CC (u VW). Prodává se jich neskutečné množství a přitom jsou dražší než klasické karoserie sedan. A právě na tuhle vlnu nasedá i Audi TT Sportback.

Značka vzala nové kupé a protáhla ho o 29 centimetrů, rozšířila o 60 mm a snížila o 30 mm. Dozadu pak nasadila další pár dveří a za ně dvě samostatná sedadla oddělená velkým středovým tunelem. V něm je kardan, který pohání zadní kola, protože tohle je samozřejmě quattro.

 

 

Jinak vpředu je čtyřválcový dvoulitr TFSI s výkonem 294 kW. Ten dokáže auto hnát rychlostí 250 km/h (samozřejmě je to elektronicky omezeno) a z 0 na 100 km/h vystřelí vůz za 3,8 s.

Auto by přitom mělo mít spotřebu jen sedm litrů na 100 km. Ale znáte to…

 

Nejhorší řidička v historii žije v Británii.

Nejhorší řidička v historii žije v Británii. Neuvěříte, kolikrát chtěla získat řidičák!

 

 

Vlasta Korec

Bouráky za sto mega. I celebritám se z nich tajil dech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama