Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Poslanecká auta nakonec odtáhnout půjde

V senátu sice prošla kritizovaná novela zákona o pozemních komunikacích, ale vypadlo z ní nakonec nařízení o tom, že se autům musí nejdřív dávat botičky a nemají se odtahovat a už vůbec ne poslanecká auta.
Vydáno: 24.09.2014
Odtah auta
Odtah auta Autor: Jalopnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Senát vrátil poslancům návrh novely zákona o pozemních komunikacích, který měl rekodifikovat některé části týkající se zahraničních provinilců na českých silnicích a také odtahy vozidel. Po vyloučení sporného bodu byl nakonec v úterý večer zákon schválen

K dobré myšlence přilepená poslanecká výhoda

Základem novely je to, že zahraniční provinilec musí v Čechách dostat informaci o svém provinění ve svém rodném jazyce. Je to jen drobnost, ale velmi důležitá. Protože pak může nastat samotný postih daného řidiče. Bez informací je takový postup napadnutelný a prakticky jakýkoli přestupek spáchaný zahraničními řidiči na našem území, byl nevymahatelný. Takže tato část je velmi vhodná a nikdo k ní neměl připomínky.

Ovšem další část byla už dost sporná. Šlo o to, aby se automobily ve městech hned neodtahovaly a dávaly se jim botičky na 24 hodin. Pokud by nikdo na městskou policii za tuto dobu nepřišel, byl by vůz odtažen. Tato změna má rádoby lidumilný podtext. Už mnohokrát se stalo, že automobil byl odtažen na druhou stranu Prahy a řidič marně hledal svůj vůz s pocitem, že mu ho někdo ukradl. Především cizinci v takových případech jsou bezradní.

Jenže na druhou stranu jde tento návrh proti smyslu dopravy. Pokud bude auto stát nebezpečně na křižovatce a policie ho znehybní na dalších 24 hodin, páchá sama vlastně přestupek. Taktéž jde proti smyslu vyhrazených parkovacích zón, kde nejde auto odtáhnout, ale vlastně se zde opět „zabetonuje“ na dalších 24 hodin.

Nejlepší ovšem byla ta část, kde si poslanci navrhli, že jejich automobily nebude moci nikdo odtáhnout. Jelikož už mají v zákoně výjimku na nasazení botičky, stal by se tak poslanecký vůz prakticky nedotknutelným. Toho si v médiích všimli a návrh poslance Humla pořádně ve zpravodajství proprali.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama