Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Porsche ukázalo „levnou“ 911 pro nadšence. Nemá kliky ani rádio

Porsche drží svůj slib, že s řidičskými auty rozhodně nekončí. Nejnovějším výtvorem v tomto duchu je Porsche 911 Carrera T a má jednu z nejzákladnějších výbav, ve které nenajdete ani rádio. Je ale lehčí, ovladatelnější a dostanete jej s manuálem.
Vydáno: 23.10.2017
Porsche 911 Carrera T 6

Nacházíme se v přetechnizované době, ve které si lidé do aut mnohdy nesmyslně připlácejí za to, aby do auta něco nedostali. Puristické sporťáky na trhu spočítáte pomalu na prstech jedné ruky a emotivní řidiči milující řízení se proto čím dál častěji upínají ke starším a mnohem více mechanickým vozům. Porsche si tohoto trendu všimlo a chce se znovu zavděčit širšímu spektru zákazníků. A tak vznikla Carrera T.

Ne silnější, ale lehčí

Jde v podstatě o základní provedení Porsche 911 Carrera generace 991.2, a to s dvojitě přeplňovaným plochým šestiválcem o objemu 3 litry a výkonem 370 koní. Namísto toho, aby Porsche novou edici posilovalo, šlo jinou cestou. Cestou snížení hmotnosti, která je nám ve finále daleko sympatičtější.

Model Carrera T tak nemá kliky dveří, zadní sedačky, přebytečné odhlučnění v podbězích a dokonce i zadní či boční okna mají daleko tenčí skla. Výsledek? I když nepojedete zrovna 250 km/h, bude vám díky zvýšenému hluku připadat, že jedete daleko rychleji a jízda se stane daleko intenzivnějším prožitkem. Výslednou pohotovostní hmotnost se automobilce podařilo stlačit na 1425 kilogramů, což oproti standardnímu modelu znamená zlepšení o 20 kilogramů.

Posílená dynamika

Přidejte si k tomu zkrácené kvalty šestistupňové převodovky a máte vůz, jemuž i 370 koní a 450 Nm točivého momentu stačí k tomu, aby z 0 na 100 km/h vystřelil za 4,5 sekundy. V nabídce bude samozřejmě i bleskurychlá převodovka PDK, s níž danou disciplínu zvládne Carrera T za 4,2 sekundy. Lákadlem v tomto modelu ale bude především manuál.

Uvnitř pak kromě zmiňovaného kastlíku namísto rádia s navigací najdete ještě pásky ve dveřích, které nahrazují konvenční kliky, a plnohodnotná sportovní sedadla v kombinaci látky a kůže. Zákazníci si ale vůbec poprvé u modelu 911 budou mít možnost přiobjednat pravé skořepiny. I ty by měly zážitek z jízdy posunout. Maximální rychlost činí 290 km/h, a to jak pro verzi s PDK, tak pro manuál.

Lepší cena, ještě lepší podvozek

Nejzajímavější je ale cena. Porsche už zkrátka nechce, aby jejich řidičské vozy byly tak často předmětem směny a pouhého zhodnocení. Z toho důvodu stojí Carrera T přijatelných 2 768 000 Kč, což na speciální 911 opravdu není moc.

Porsche vás u řidičské verze navíc standardně potěší také vylepšeným vzhledem, 20palcovými odlehčenými ráfky či sníženým podvozkem o 20 milimetrů s technikou aktivních tlumičů PASM. Pro mnoho zákazníků, kteří na dražší 911 nemají nebo ji z nějakého důvodu nechtějí, by tak mohlo jít o velmi zajímavou nabídku.

Reklama
Článek je zařazen v: Porsche, Porsche 911, Porsche 911 Carrera, Porsche 911 Carrera T, Porsche Carrera T, Porsche GT, Porsche GT3, Porsche 911 991, nové Porsche, nové Porsche 911, nejlehčí Porsche 911, nejlevnější Porsche 911
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama