Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche odhalilo modely 718 GTS. Přiostřený Boxster i Cayman

Oběma modelům patří zajímavé prvenství. V novodobé historii značky jde totiž o první čtyřválce s označením GTS a Porsche tak puristům zasadilo nemalou ránu. Pravdou ale je, že nová Porsche 718 technicky skvěle fungují a díky lehčímu motoru uprostřed a zajímavému výkonu by mohlo jít o jedny z nejzajímavějších řidičských nástrojů dneška.
Vydáno: 18.10.2017
Porsche 718 GTS Cayman a Boxster 7
Porsche 718 GTS Cayman a Boxster 7 Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cayman i Boxster GTS poznáte na první pohled. Oba vozy jsou jednoduše hezčí a působí agresivněji. Porsche toho docílilo mírným přiostřením hran, zajímavějším tvarováním předního nárazníku i černými doplňky, které skvěle doplňují sportovní charakter modelů. Autům navíc nechybí 20palcová kola v černém odstínu nebo sportovní výfuk s lepším zvukem a klapkou pro pořádné plivance.

Uvnitř pak nechybí kombinace alcantary a kůže, sportovnější sedadla a červené prošívání sedadel i palubní desky. Zajímavostí je také Chrono packet, který se do výbavy GTS dostává od základu a oběma přiostřeným modelům dovoluje dosahovat lepší dynamiky.

Oslňující dynamika

O jízdní zážitky skutečně nebude nouze. Nově přiostřený čtyřválec dává 365 koní a 430 Nm, což lehkým modelům 718 stačí k opravdu dechberoucí dynamice. Dvouapůllitr navíc půjde kombinovat jak se sedmistupňovým PDK, tak se šestistupňovou manuální převodovkou a bude tak záležet pouze na vašich preferencích. Modely Cayman a Boxster GTS vybavené převodovkou PDK disciplínu z 0-100 km/h zvládnou za 4,1 sekundy a bez potíží se rozjedou až na 290 km/h. Maximální rychlost u manuálu je stejná.

Za Porsche zaplatíte

Vzhledem k tomu, že jsou oba modely stejně rychlé a podle Porsche i stejně dobře jezdí, mohla být oproti dřívějšku pozměněna cenová politika. Zatímco dříve byl Cayman dražší, dnes je základním modelem právě on. Za Boxster tak připlatíte zhruba 50 000 Kč. Modely GTS ale rozhodně k levným nepatří. Nejsportovnější 718 Cayman GTS startuje na částce 1 959 000 Kč, 718 Boxster GTS pak stojí 2 011 000 Kč.

Článek je zařazen v: Porsche Cayman , Porsche Boxster , Porsche 718 , Porsche 718 Boxster , Porsche 718 Cayman , Porsche Cayman GTS , Porsche Boxster GTS , GTS , Porsche GTS , Cayman GTS , Boxster GTS , 718 Cayman GTS , 718 Boxster GTS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama