Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche nabízí zlatou edici 911 včetně hodinek za čtvrt milionu

Už standardní Porsche 911 je exkluzivní auto. Pro ty nejbohatší fanoušky ale značka čas od času přestaví nějakou limitovanou edici, která je ještě zajímavější. Jako třeba dnes.
Vydáno: 09.06.2017
Porsche 911 Turbo S Exclusive
Porsche 911 Turbo S Exclusive Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už samotné jméno edice, tedy Exclusive, naznačuje, že tohle bude bonbónek pro pár vybraných fajnšmekrů. Těch bude maximálně 500 a krom samotného auta si k němu mohou objednat také speciální hodinky s dlouhým názvem Porsche Design Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series. Těch vznikne taktéž pouze 500 kusů a jejich cena je stanovena na v přepočtu 258 700 Kč. Pokud jsou vám hodinky málo, můžete sáhnout po sadě ručně šitých zavazadel. Ta vyjde na slušnějších v přepočtu asi 142 300 Kč.

Ale zpět k autu. To je podle nás mnohem zajímavější než sada kufrů. Pohání ho plochý šestiválec opatřený dvěma turbodmychadly. Pro tuto edici nabízí o 27 koní vyšší výkon než standardní Turbo S, což ve výsledku znamená 607 koní a točivý moment 750 Nm. Na rovnou stovku se limitované Turbo S rozjede za 2,9 sekundy, na 200 km/h za 9,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 330 km/h.

Protože jde o limitku, dostal vůz velmi bohatou výbavu, jedinečný design kol, kterým nechybí centrální matice, nový lak i barevné provedení interiéru. V jiném modelu Porsche nic z toho, co nabízí tato 911, neseženete. Automobilka odstartovala prodej již včera, tak pokud chcete mít jeden z 500 vyrobených kusů doma, pospěšte si. I za cenu, která je v přepočtu 6 759 800 Kč, bude jistě rychle vyprodáno.

Článek je zařazen v: limitovaná edice , Porsche , Porsche 911 Turbo S Exclusive Series , Porsche Design Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series , Porsche Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama