Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche muselo kvůli smrtelné nehodě Paula Walkera znovu platit

Tohle celé začíná připomínat špatný film. Po smrtelné nehodě hollywoodského herce Paula Walkera a závodního jezdce Rogera Rodase se na Porsche sesypalo hned několik žalob. Jednu z nich teď automobilka uhasila mimosoudním vyrovnáním.
Vydáno: 30.10.2017
Paul Walker
Paul Walker Autor: Internet Archive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za měsíc tomu budou čtyři roky, kdy při nehodě zemřel americký herec Paul Walker a slavný závodní jezdec Roger Rodas. Stalo se tak při nehodě jedinečného Porsche Carrera GT, které patřilo právě Rodasovi. Podle policejního vyšetřování jel Rodas s autem velmi rychle, a navíc neměl úplně čerstvé pneumatiky. Při nárazu byla prý rychlost vozu 160 km/h, a to i přesto, že jeli v místě s hustou zástavbou rodinných domů, kde je povolena maximálně sedmdesátka. Oba při nehodě utrpěli zranění neslučitelná se životem, takže podle lékařů a vyšetřovatelů zemřeli dřív, než auto pohltily plameny.

Hlavně uklidnit situaci

Událost nešokovala jen ty, kteří hlavně Walkera znali z filmového plátna, ale hlavně rodiny obou mladých mužů. Vlastně se tak není čemu divit, že první reakcí obou rodin byla žaloba na značku Porsche. Podle jejich právníků jsou Carrery GT známé pro svou špatnou stabilitu a nedostatečné bezpečnostní prvky. Proto podle nich auto značka nikdy neměla pustit na silnice. Jenomže těm právníkům nedošlo, že Carrera GT není vůz pro jen tak někoho. Jeho řízení vyžaduje znalosti, praxi a hlavně opatrnost. A vzhledem k rychlosti, jakou Rodas jel, to vypadá, že na to poslední na chvilku zapomněl.

To ovšem nezastavilo otce Paula Walkera, který už před nějakou dobu zažaloval Porsche s tím, že celá nehoda je jen a pouze chyba značky. Porsche se k této situaci snažilo postavit čelem, ale zároveň vše co nejrychleji uklidnit. Proto přistoupilo a mimosoudní vyrovnání. Stejně tak dopadla další nedávná žaloba od dcery Meadow. Na jaké částce se značka s rodinnými příslušníky dohodla, není známo. Jistě ovšem půjde o tak zajímavou sumu, aby si rodina oddechla a Walker měl konečně klid. Kdo se ovšem s žalobou vytasí příště, není jisté. Podle dosavadního průběhu to vypadá, že to může být třeba i soused Rogera Rodase. Smutná doba, nemyslíte?

Článek je zařazen v: Paul Walker , Roger Rodas , nehoda , Porsche Carrera GT , soud , odškodné
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama