Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche jelo 350 km/h na veřejné silnici

Jet na okruhu 350 km/h je dost. Jet ale takhle rychle na silnici, to je pěkně nad zákon. Tedy jak kde. V Austrálii ne, a tak toho Porsche využilo a ukázalo, co jejich 918 Spyder dovede.
Vydáno: 16.04.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V roce 2007 zavedla Austrálie omezenou rychlost na silnicích. A co se nestalo. Statistika ukázala, že po zavedení se zvýšila nehodovost o 33,3 %. A tak na rozdíl od mnohých evropských politiků, Austrálie zcela rozumně zase toto omezení zrušila. Alespoň někde, jako jsou osamocené silnice v Severním teritoriu. Jak by dopadly výsledky stejného charakteru u nás? Pravděpodobně nijak. Asi by rychlost snížili ještě víc.

Porsche 918 Spyder Australia Foto:

Ale vraťme se na australské silnice, konkrétně na sever od Alice Springs. Krásná silnička, po které touží každý řidič s vášní pro závodní volant a pořádně výkonný motor – rovná, hladká jak sklo a hlavně BEZ OMEZENÍ! A tady ukázalo Porsche, jak to jejich 918 Spyder umí rozbalit. Jak uvidíte na videu, není problém pro auto udělat 350 km/h. Zajímavý je i další údaj – ze šedesátky na maximálku zrychlilo auto za pouhých 40 sekund.

Hořící Porsche 0

Jak hoří Porsche

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama