Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche Cayman bude možná levnější než Boxster, oba dostanou čtyřválce s turbem

To, že nový cayman a boxster dostanou čtyřválce, se šuškalo už nějaký čas a teď je to jisté. Dokonce jsou nyní známy i bližší podrobnosti.
Vydáno: 05.08.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Modelový rok 2016 bude pro modely Cayman a Boxster docela přelomový. Nejmenší modely od Porsche totiž přijdou o šestiválce a místo nich nastoupí ležaté čtyřválce. Nové boxery dostanou, jak už je to dnes zvykem, turbodmychadla. Základní motor bude dvoulitr o výkonu 240 koní, Boxter S a Cayman S dostanou boxer o objemu 2,5 l a výkonu 300 koní, verzi GTS u obou modelů pak bude pohánět opět boxer o objemu 2,5 l, ale posílený na 370 koní.

Turbodmychadla prý budou elektrická, roztáčet se tedy budou v dostatečném předstihu, aby se eliminovala „turbodíra“. Je jasné, že dynamické vlastnosti a zrychlení budou lepší než současných atmosférických modelů, Porsche by si jinou alternativu ani nemohlo dovolit, jenže z pohledu pravověrných fanoušků vozů ze Stuttgartu je to ústup downsizingovému moru. Pouze u speciálních záležitostí, jakou nyní představuje Cayman GT4, ke kapitulaci nedojde. Ten si podle všeho ponechá atmosférický šestiválec.

Zatímco faceliftovaná carrera se ukáže v září ve Frankfurtu, nový cayman a boxster přijdou na řadu někdy zkraje příštího roku, buď v Detroitu, nebo v Ženevě. Další novinkou bude, že se cayman přestěhuje na dno nabídky Porsche a bude levnější než boxster. Mělo by to napomoci jeho prodejům, neboť od svého uvedení na trh stále nedosahuje prodejních čísel boxsteru. Nicméně toto „opatření“ prý bude platit jen na některých trzích.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama