Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche 911 Turbo S Exclusive. Nejlepší Turbo všech dob

Vydáno: 18.06.2017
Porsche 911 Turbo S Exclusive Edition.
Porsche 911 Turbo S Exclusive Edition. Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už samotné Porsche 911 Turbo je vyslovenou lahůdkou pro všechny, kteří milují devastující rychlost v přímce a dynamické schopnosti, díky nimž lze v mžiku proměnit veškeré dění kolem. Stále se ovšem najdou tací, kterým ani 540 koní základního Turba nestačí, a z toho důvodu figuruje v nabídce také přiostřená varianta Turbo S s ohromujícím potenciálem 580 koní a garantovaným zrychlením z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy.

Jenže jak už to bývá, hranice jsou tu především od toho, aby jimi bylo zmítáno a ve Stuttgartu si proto na letošní léto přichystali něco vážně speciálního. Porsche 911 s přídomkem Turbo totiž poprvé v historii přesáhne hranici 600 koní. Konkrétně jde o 911 Turbo Exclusive Edition, a jak sám název napovídá, půjde o exkluzivní záležitost. Celosvětově bude totiž vyrobeno jen 500 kusů, které se kromě vyššího výkonu dotlačeného až na 607 koní a točivého momentu s hodnotou 750 Nm odliší také vylepšenými materiály v interiéru, ještě sportovnějším optickým paketem s uhlíkovými prvky, ale především volitelným perleťovým lakem zlaté barvy s kontrastními pruhy, zlatými doplňky, 20palcovými ráfky s odlišeným designem nebo zlatým obšíváním sedadel a volantu.

Za výjimečnost se platí

Součástí exkluzivní výbavy pak bude samozřejmě i řada podpůrných jízdních asistentů, mezi nimiž zmíníme keramické brzdy PCCB, aktivní podvozek PASM, Sport Chrono paket nebo řízení zadní nápravy. Pokud si ovšem říkáte, že výše zmíněné dostanete výhodně, pak nezapomínejme, že jsme u Porsche, konkrétně u modelu z pouze 500kusové edice. Cena tedy odpovídá. Za kolik vůz schopný z 0 na 200 km/h vystřelit za 9,6 sekundy s možností uhánět až 330 km/h získáte? Základní cena byla stanovena na 6 759 800 Kč, a pokud se rozhodnete, nabídne vám Porsche i speciální hodinky rovněž z limitované 500kusové edice, za něž si řekne již výrazně skromnějších 258 700 Kč. V nabídce modelu je pak i sada kožených brašen reflektujících design vozu. Cena? Pouhých 142 300 Kč.

I přes masité sumy je ovšem jedno jisté. Za tyto peníze si pořídíte nejexkluzivnější Porsche 911 Turbo, jaké kdy bylo vyrobeno. A to už je pojem! Navíc snad nemusíme připomínat, že cena takovýchto aut v podstatě neklesá, takže se rozhodně nejedná o vyhozené peníze. Pokud vás nabídka zaujala, pospíšili bychom si. Zájem o podobné edice z řad Porsche bývá obrovský a není vyloučeno, že vůz bude po pár dnech zcela vyprodaný.

Článek je zařazen v: Porsche 911 Turbo , zlaté auto , speciální edice , sběratelské Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama