Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche 911 GT3 se snaží napravovat shořelou pověst

Když shořelo první Porsche 911 GT3, bylo to škodolibě úsměvné. Když jich shořelo pět, byl to průšvih velký jak Stuttgart. Teď už mají všichni majitelé nový motor a Porsche hledá ztracenou pověst a nové kupce.
Vydáno: 26.09.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hypotetická otázka – kdybyste měli skoro čtyři miliony, šli byste si koupit auto, které si sem tam vzplanulo jak láska v Beverly Hills 90210? Kdybyste věděli že:

  • Pět aut shořelo
  • Porsche poprosilo majitele, aby s vozy nejezdili
  • Zjistilo se, že jde o vadný šroub na ojnici
  • Všechny majitele sezvalo Porsche do servisu a bezplatně jim vyměnilo motor

No, tak tuhle prekérní situaci musí žehlit stuttgartská automobilka. A tak se snaží. Už zase propaguje GT3, tedy velmi, ale velmi sportovní vůz. Vůz s šestiválcem o objemu 3,8 litru s výkonem 350 kW při 8250 ot./min (tenhle motor dýchá vzduch bez dopingu) a točivým momentem 440 N.m při 6250 ot./min. Auto, které natáčí i zadní kola, aby se lépe prosmýkávalo zatáčkami. Pohodlné „poršátko“ na silnice i brutální sportovní náčiní, které zvládne zrychlit na 100 km/h za tři sekundy a na dvoustovku za necelých dvanáct sekund. Mimochodem – maximálka je 315 km/h.

A tak se Porsche snaží všechny přesvědčit, že ta nemilá věc se stane maximálně jednou za deset (i víc) let a GT3 je zase to pravé auto pro boháče. Třeba tímhle videem.

Porsche 911 GT3  - hlavní

5 x požár = Porsche 911 GT3

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama