Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Policisté dostali druhé BMW i8. První cestu nedojelo

Nevíme, jestli nám má být policistů líto, nebo se máme spíš smát. Po vážné nehodě BMW i8, která stále není úplně objasněna, dostali policisté náhradní stroj. Když s ním ale vyrazili do Brna, porouchal se.
Vydáno: 29.06.2017
Policejní BMW i8
Policejní BMW i8 Autor: Policie ČR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O nehodě policejního BMW i8, která se stala v Brně-Chrlicích, jste od nás už slyšeli několikrát. Víte také, že se k nehodě už vyjádřila i Generální inspekce policejních sborů, která na celém případu neshledala žádné porušení zákona. Hradní protokolář Kruliš v autě jel v rámci předváděcí jízdy a řídil opravdu policista, který za jízdy dostal mozkovou mrtvici. Podle dostupných zdrojů se zdravotní stav posádky havarovaného vozu zlepšuje a ani jeden by neměl mít trvalé následky, za což jsme samozřejmě moc rádi.

Podle zástupců českého zastoupení značky BMW je původní havarované i8 už v servisu, kde si ho prohlédli jak technici značky, tak ti z pojišťovny. BMW čeká na vinkulaci a až na základě toho se rozhodne, zda se havarovaný vůz bude opravovat, nebo bude odepsán jako totální škoda. Ať už to s torzem původního BMW i8 dopadne jakkoliv, jisté je, že daňoví poplatníci nezaplatí ani korunu. Veškeré opravy nebo případnou likvidaci hradí velmi dobře sjednaná pojistka.

Nový vůz, který nikam nedojel

Ačkoliv je nehoda problémem jak pro policii, tak pro české zastoupení BMW, právě druhý jmenovaný subjekt, tedy BMW, se zachoval opravdu královsky. Policistům totiž velmi rychle nechal upravit a znovu zapůjčil druhý model i8. Ten je znovu polepen do tradičních policejních polepů, má LED maják na střeše a další malé majáky v masce.

Podmínky zápůjčky zůstávají totožné s tou předchozí. Policisté mohou vůz užívat buď šest měsíců, nebo 20 tisíc kilometrů. Znovu je na něj uzavřena dobrá pojistka, přičemž původní zápůjční smlouva byla anulována a ve středu 28. 6. 2017 byla sepsána nová. Ve stejný den si policisté v tichosti nové BMW i8 převzali na pražských Stodůlkách a vyrazili do Brna.

Tam ovšem nedojeli. Auto zůstalo stát ještě v Praze, když se na palubním počítači ohlásila blíže nespecifikovaná závada. Nikdo nepotvrdil, o co konkrétně šlo, ale i8 musela zase zpět do servisu. Po opravě se policisté vydali znovu na cestu a dle všeho dojeli už bez problému. My jim přejeme, aby jim nový vůz vydržel v celku po celou dobu zápůjčky. Přece jen už si to zaslouží…

Článek je zařazen v: policie , BMW i8 , BMW , nehoda , policejní BMW i8 , Generální inspekce bezpečnostních sborů , vyšetřování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama