Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Policie chce mít čtyřicet stíhacích aut

Ředitel dopravní policie Tomáš Lerch oznámil, že jeho oddělení bude chtít další rychlé vozy na dálniční akce. Celkem by jich chtěl mít čtyřicet.
Vydáno: 19.03.2015
Policejní Škody Superb
Policejní Škody Superb Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dálniční policie v minulosti měla Fordy Mondeo ST220, které pak nahradily Volkswageny Passat 3.6 FSI 4Motion. Tyto vozy však už dosluhují a patří v policejních flotilách k těm s největším nájezdem. Proto nedávno začala obměna. Tentokrát se Policie bude vozit na dálnicích ve Škodách Superb. Od roku 2013 jich bylo policii předáno celkem sedmnáct, a to ve specifikaci 3.6 FSI 4x4. Postupně tak nahradí všechny dosluhující Passaty, které buď budou vyřazeny úplně nebo budou ještě sloužit na jiných odděleních.

Policejní Škody Superb

Noví ochránci zákona a pořádku na dálnicích

 

Lerch to řekl v Rádiu Impuls, kde svůj záměr rozšířit vozový park policejních stíhaček blíže nespecifikoval. Pravděpodobně ale bude pokračovat spolupráce se Škodou, aby nebyly servisní náklady příliš vysoké. V současnosti tak je na každé policejní služebně dálniční policie alespoň jedno rychlé auto, v budoucnu by se tento počet měl minimálně zdvojnásobit.

Nejrychlejší policejní auto

Nejrychlejší policejní auta světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama