Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Policejní bestie, která rozdrtí zadek každému autu

Víte, proč mají policejní auta v USA velké přední chrániče? Protože je používají na vytlačení vozidel ze silnice. Stejně jako tenhle nejnovější přírůstek do americké policejní rodiny – Dodge Charger.
Vydáno: 15.08.2014
Dodge Charger police
Dodge Charger police Autor: Dodge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle auto už jezdí v USA docela dlouho. Policisté ho využívají docela dost. Společně s Fordem Explorerem je jedním z nejvyužívanějších vůbec. Jenže nedávno přišel facelift (tady jsme o něm psali) a také nějaké technické úpravy. A když už to má kdejaký cápek s dostatečně bohatou portmonkou, musí to mít i „Cops“.

Auto s novou přední maskou a světly má ale spousty policejních vylepšení. Tak například je přední zavěšení vyztužené, stejně jako pružení. Není to tedy ta plavná „Amerika“, jakou byste od tohoto auta čekali. Navíc jsou tu větší brzdy.

Přední partii pak zdobí tradiční nárazový rám. Jestli jste si mysleli, že vytlačování ze silnici, jak ho vídáme v amerických seriálech, je jen filmovou záležitostí, pak se krutě mýlíte. Policisté mají při svém výcviku dokonce hodiny techniky vytlačování ostatních aut ze silnice. A to jak destruktivní cestou (pro syčáky, kteří musí prostě zastavit a stát), tak i nedestruktivní cestou (pro ostatní účastníky provozu, aby uvolnili místo). Jestli nevěříte, podívejte se na youtube, tam je těch videí dost.

Uvnitř auta pak je kompletní vybavení pro policejní složky. To znamená nejen držáky na pušky a kafe, ale také připojení speciálního vyhledávacího počítačového systému, ovládání sirén a vysílačky přímo z volantu.

Ujet autu také jen tak nepůjde. Pod kapotou je totiž vidlicový šestiválec Pentastar o objemu tři litry. Výkon 300 koní. Ale má zvláštnost v tom, že spaluje E85, tedy biolíh. Výkonnější verze mají osmiválec s 380 koňmi pasoucími se na benzínu. Zvláštností této verze jsou dvě možnosti – buď mohou mít policisté klasickou zadokolku nebo pohon všech kol.

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Nejdražší policejní auta světa

Nejrychlejší policejní auto

Nejrychlejší policejní auta světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama