Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Polák si v deseti letech vysnil auto, a tak si ho staví

Tomasz Ferdek byl v deseti letech v nemocnici. Diagnostikovali mu leukémii, a tak měl času dost na to, aby myslel na to, že si chce postavit vlastní auto. A když nemoc ze sebe setřásl, rozhodl se ten sen uskutečnit.
Vydáno: 01.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V garáži vyrůstá auto, které si vysnil ve svých deseti letech. Tedy tehdy se zasnil a namaloval si to, co by mělo jednou stát na kolech. A pak už jen ten svůj sen tlačil dál jak pomyslnou sněhovou kouli. Nabaluje se na ni stále více nápadů, lidí, nadšenců.

Tak například základ auta není nic, co byste čekali. Žádné MX5 nebo E30 vyražené na šasi. To by prý nemohl. On chtěl vlastní auto. Takže první tisíce pracovních hodin, spousta nadšení i ze strany kamarádů dopadla tak, že postavil z trubek vlastní pojízdný vůz. Ocelové trubky v prostorovém rámu vlastní lichoběžníkové nápravy. K tomu několik dílů ze sériových vozů. Jako motor – 1.4 T-Jet od Fiatu. Vzhledem k tomu, že se motor vyrábí v polském Tychy, dostupnost byla pohodová.

Polské auto Kozmo Foto:

A teď je na řadě karoserie. Pravda. Není to žádná super designerská kreace. Proporce jsou spíš z autíček pro děti, ale proč ne? Stejně tak by někdo mohl řešit i to, že lamino, ze kterého je kapota, je lité do jednoho kusu a následně teprve opracováváno. Ale jak jinak byste chtěli dělat kapotáž v jedné napůl zbořené garáži?

A teď Tomasz Ferdek hledá další donátory, kteří by mu finančně pomohli, aby tohle ryze polské auto mohl pokřtít a vyrazit s ním na silnice. Tak co, pomůžete? Podívejte se na jeho stránky a nezapomeňte se podívat na fotografický deník celé konstrukce. Stojí to za to.

Polské auto Kozmo Foto:

Zdroj: Kozmo.pl

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama