Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Poklad z garáže. Vrak Mercedesu má milionovou cenu

Auta jako tento klenot už se nevyrábí. Historický vůz nabízející dokonalé spojení s okolím a extrémně pohodlný podvozek poskytuje v kombinaci s otevřeným nebem nad hlavou takové svezení, že za něj mnohým sběratelům není líto utratit miliony.
Vydáno: 12.07.2017
Poklad nemusí mít podobu bedny zlata. Může to být i zrezlý Mercedes.
Poklad nemusí mít podobu bedny zlata. Může to být i zrezlý Mercedes. Autor: H&H Classics
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Britská společnost H&H Classics Motorcycle Department může mluvit o štěstí. Jejímu zaměstnanci se při hledání zajímavých historických motocyklů povedl objev, který je firmě schopen vydělat slušný balík. Mercedes 190 SL je dnes totiž ceněným zbožím. Jde o menší, levnější a slabší alternativu k legendárnímu modelu 300 SL Gullwing z roku 1954. Ten sice neposkytuje pocit z otevřeného interiéru, jeho cena jde ale do desítek milionů korun a navíc šlo v témže roce o nejrychlejší sériově vyráběný vůz.

A menší sourozenec? Je možná slabší a levnější a jeho výroba ani nebyla tak vzácná, to ovšem neznamená, že by si jeho koupi mohl dovolit každý. V hezkém stavu se cena tohoto Mercedesu šplhá klidně i k pěti milionům korun. A ani vrak rozhodně není na vyhození. Třeba Jaguar E-Type se nedávno prodával za milion a půl v ještě mnohem horším stavu.

Milion a půl za vrak

Není tedy divu, že hodnota nalezeného kusu, který je v zuboženém stavu, dosáhne minimálně sedmi cifer. Zmiňovaná společnost H&H Classics, pod jejíž hlavičkou půjde nalazený kus do aukce, dokonce odhaduje, že by se částka prodeje vzácného objevu mohla díky současnému zájmu o klasická auta vyšplhat až k milionu a půl. Jde o kus s pečlivě zadokumentovanou historií, takže se ví, kdy i kde (ve Velké Británii) byl v roce 1960 zaregistrován.

Zajímá vás víc? Pak byste měli vědět, že aukce proběhne v oxfordském Imperial War Museum již 26. července.

Článek je zařazen v: Mercedes , Mercedes 190SL , Gullwing , roadster , cabrio , 190SL , veterán , .oldtimer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama