Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pojízdné krabice, jezdící křesla. Budoucnost podle Hondy

S blížícím se autosalonem v Tokyu také automobilka Honda pomalu ale jistě odkrývá karty. Letošní ročník bude podle ní ve znamení budoucnosti městské automobilové dopravy, a tak vsadila na koncepty, které... zrovna hezky nevypadají. Navíc otázkou zůstává, zda jde vůbec ještě o auta.
Vydáno: 25.10.2017
Honda Fure Mobility 1
Honda Fure Mobility 1 Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

K dnešnímu dni se na svět vyrojily hned čtyři koncepty, kterými se chce japonská automobilka blýsknout na domácím veletrhu. Vedle pojízdné krabice a jezdícího baru (či snad zmrzlinářského vozíku), jsou tu i dvě jezdící křesla, která budou mít za cíl usnadnit lidem dopravu v ucpaných městech a ulehčit jim čas v práci. Čím? No tím, že jednoduše budou pořád sedět.

Okamžitě však vyvstává jednoduchá otázka: Není lepší prostě si vzít kolo? Na tom se také sedí a ještě uděláte něco pro své zdraví. Navíc ho nemusíte doma neustále dobíjet, s čímž u těchto vynálezů Honda počítá.

Není to už moc?

Všechny koncepty mají shodných hned několik vlastností. Vypadají jako ze sci-fi snímku, snaží se být dostatečně roztomilé a pohání je elektřina. Zároveň ale zůstává nezodpovězeno, do jaké míry budou skutečně využitelné a zda lidé doopravdy potřebují jezdící křeslo do vnitřních i vnějších městských prostorů. To bychom se už rovnou mohli přestat učit chodit, protože by z nás všech byli vozíčkáři.

Zmrzlinářský pultík na třech kolech a pojízdná bouda se šesti koly, volantem a třemi křesly jsou ale sympatickými počiny, které kdyby v budoucnu nahradily konvenční řešení, mohou být velmi užitečné. Na autosalon v Tokyu se tak každopádně začínáme těšit. Protože jestli letos o něco nebude nouze, tak o roztodivné tvary a futuristické nápady, ze kterých se bude točit hlava a tajit dech. Snad se ale všech těch bublinek a krabiček na baterie dočkáme za více než jen pár let. Co si o nich myslíte?

Článek je zařazen v: elektro , elektromobil , elektromobilita , Honda , nová Honda , Honda koncept , koncept Hondy , koncept nové Hondy , e-fure , Honda Fure , Honda E Fure , autosalon Tokyo , Tokyo 2017
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama