Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pojeďte s náma do Afriky - zadarmo!

Myslím to vážně. Vyrazit můžete hned dnes večer. Televizní odlet je připraven ve 20:15 na Prima Cool. Čeká Vás nabitých 50 minut a velké dobrodružství Autosalonu mezi divokými africkými šelmami.
Aktualizováno: 26.10.2017
Ještě čistý nezašpiněný - 1. den expedice
Ještě čistý nezašpiněný - 1. den expedice Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zažijete prozatím nejdrsnější test off-roadu, který mi přišel pod ruku. Volkswagen Amarok dostal nakládačku 5000 km, z nichž asi jen 400 bylo na asfaltu. Jinak ,,prachovky“, kamenitý cesty, písek, skály - prostě humus.

Denní nájezd kilometrů se pohyboval kolem 400 km, ale to není jako jet do Brna a zpátky do Prahy po D1, to je jako jet do Brna a zpátky lesem, přes louky a řeky. Znamenalo to někdy až 12 hodin denně v autě. Takže Amarok znám do posledního šroubku, strávil jsem v něm za těch 15 dní expedice víc času než za půl roku u sebe doma.

Kardinální otázka zněla: “Dá tuhle cestu bez ztráty kytičky, když nemá redukční převodovku?” Byla na místě, protože v koloně s náma jely dvě vytuněný expediční Toyoty. Auto bylo navíc slušně naložený, takže se test týkal i nákladového prostoru a odolnosti interiéru. Co Vám mám říkat…moje auto - můj hrad. Vždyť jsem v něm i spal!

Co ale vlastně dnes večer můžete čekat. Příběh, jak Pepa a Amarok navštívili Křováky, dozvíte se, jak se chovat, když Vás obklíčí stádo slonů nebo napadne lev. Zjistíte, že se i v daleké Namibii dá narazit na lidi, kteří umí česky. Poradíme, jak se skamarádit s tuleněm, jak pokořit nejvyšší světové písečné duny, co všechno udělat proto, aby se auto změnilo na ložnici. Staneme se pašeráky masa, opraváři prasklých pneumatik, charitou, co doveze domorodým obyvatelům u hranic Angoly potravinovou pomoc. A potkáme i Jeremy Clarksona z pořadu The Grand Tour! Neopustíme ale naše základní poslání, a to zní: testovat automobily, vždy a všude a za všech okolností, pokud možno aby u toho taky byla trocha legrace, a tu i dnes večer slibujeme.

Afrického materiálu máme požehnaně takže, co nebude dnes večer v televizi, frkneme sem na web, a hned zítra to bude něco o historii, ale taky tragédii a neštěstí, které nechodí po horách, ale v Namibii… Čímž bychom chtěli vzdát hold a poctu jednomu člověku, který zahynul v této zemi kousek od nás, možná na silnici, po které jsme projeli chvíli před tím…ale o tom až zítra. 

P.S. dnes ve 20:15 na Prima Cool - nezapomeňte se dívat!

Autor textu: expert Pepa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama