Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Podívejte se na zkoušky pancéřovaných seatů italské policie

Dlouhá desetiletí bylo pravidlem, že italští policisté jezdili ve vozech domácí Alfy Romeo. Svět se ale mění, a tak i tato jistota padla.
Vydáno: 22.07.2015
Italská policie
Italská policie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Alfa Romeo k Itálii patří stejně jako třeba místní víno, těstoviny či historické památky. Poslední roky však zažívala těžké časy a nyní se snaží o restart. Jenže italské policejní složky nemůžou čekat s obnovou vozového parku. A tak se stalo, že příslušníci Polizia di Stato i Carabinierů budou hlídkovat a zasahovat v „tédéíčkách“ od Seatu. Pro italského vlastence to musí být krutá rána, ale ekonomické ohledy jsou dnes neúprosně prioritní. Úsporný diesel z líhně VW pořízený v levnějším balení koncernového Seatu vyhrál i v Itálii.

Italská vláda zatím objednala na 925 Seatů Leon ve verzi hatchback i kombi, během následujících tří let to ale bude celkem na 4000 policejních leonů. Jsou vybaveny dvoulitrovým diselem o výkonu 110 kW, což určitě není žádný zázrak, ale ani průšvih. Ne každý policista v Itálii může jezdit v lamborghini, i když jich pár tamní policie má také. Nicméně nebyla by to Itálie, aby i ty její leony nebyly něčím speciální. Nejenže samozřejmě dostaly policejní výbavu, ale jsou i částečně pancéřované, a to už se u běžných policejních vozů jen tak nevidí.

Pancéřované jsou přední partie vozu, dveře a také všechna okna, prostor řidiče a vedle něj sedícího spolujezdce je navíc oddělen odolnou přepážkou od zbytku vozu. Pancéřování má odolat střelbě z ručních palných zbraní včetně útočných pušek. Celá tato výbava se do seatů vyrobených ve Španělsku montuje až v Itálii a také prošla pořádným testováním. To můžete vidět na videu níže.

Seat Leon italské policie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama