Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Podívejte se, jak funguje stylový stan na střeše MINI

Vyzkoušeli jsme si zajímavou vychytávku pro nové MINI Countryman, stylový a přitom velice účelný střešní stan AirTop. I bez návodu ho zvládnete rozložit za pár minut a nabízí překvapivý prostor.
Vydáno: 26.06.2017
Promyšlený střešní stan AirTop.
Promyšlený střešní stan AirTop. Autor: archiv Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nové MINI Countryman s pohonem všech kol, větším vnitřním prostorem, plastovými kryty karoserie a dalšími úpravami pro jízdu mimo asfalt cílí hlavně na aktivní lidi a cestovatele. Není to sice pořád žádný offroad, s většinou překážek na lesních a polních cestách si ale poradí bez problémů. Nyní navíc nabízí také sofistikovaný střešní stan, který velice usnadní a zpříjemní nocování v přírodě.

Originální příslušenství pochází od italských specialistů Autohome, kteří střešní stany vyrábějí už desítky let nejen pro běžné použití, ale i pro náročné expedice. Design stanu AirTop vznikl na míru přímo pro MINI, stejně jako celkové provedení. K dispozici je proto černé nebo bílé provedení, které vždy ladí s barvou střechy a zpětných zrcátek daného auta.

Vzdušná ložnice snadno a rychle

Na originální střešní nosič MINI upevníte stan snadno a bez nutnosti použít nářadí. Následné rozložení v cíli cesty je pak doslova otázkou okamžiku. Stačí povolit čtveřici spon, vytáhnout stan vzhůru, připevnit skládací hliníkový žebřík a je hotovo. Uvnitř nepromokavého a telepně i zvukově částečně izolovaného stanu už na vás pak čeká kvalitní pevná matrace, vnitřní osvětlení, polštáře, okna se sítěmi proti hmyzu i praktické kapsy na předměty.

Také dojem z vnitřního prostoru je velice dobrý. Má výšku 94 centimetrů, nabízí 210 centimetrů na délku a 130 centimetrů na šířku. Pro dva dospělé je to plně dostačující. Countryman tak sice dokáže táhnout i přívěs i hmotnosti až 1800 kilogramů, na běžné cestování je to však zbytečné a AirTop poslouží dobře. Jen když vám nějaký vtipálek nebo sběrač kovů přes noc odnese žebřík, čeká vás ráno malé dobrodružství...

Vyzkoušeli jsme parádní střešní stan nového MINI
Vyzkoušeli jsme parádní střešní stan nového MINI
Článek je zařazen v: střešní stan , Mini Countryman , AirTop , Autohome , stan na auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama