Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Podívejte, jak šel čas s americkými policejními bouráky

Americká policejní auta jsou legendární a pohled na ně jistě potěší každého nadšence. Obrovské rozměry, dlouhatánské kapoty, rozežrané osmiválce pod kapotou a ještě majáky k tomu. Tenhle úspěšný recept se nezměnil celá desetiletí. Připomeňte si ty nejkrásnější kousky z historie od 50. let až po současnost v pěkném videu.
Vydáno: 20.09.2017
Americký policejní koráb od Fordu ze 70. let.
Americký policejní koráb od Fordu ze 70. let. Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Video s nejslavnějšími koráby historie dal dohromady Ford, tradiční dodavatel služebních aut pro americkou policii. Stalo se tak u příležitosti představení modelu Fusion Hybrid, který se stane prvním hybridem dodávaným pro tento účel. Jeho benzínový dvoulitr propojený s elektrickými bateriemi nás ale popravdě zas tak moc nezajímá, mnohem přitažlivější jsou totiž jeho osmiválcoví předci.

Historie honiček

Vido začíná v roce 1950, kdy se představil jednoduchý model s jednoduchým názvem Ford Mainline, jehož hlavní předností byl velký kufr a dost místa uvnitř. Interceptor z roku 1952 už přidal speciální sedadla určená pro dlouhé služby, osmiválec o výkonu 125 koní a ve zlaté éře cigaret samozřejmě nemohl chybět ani zapalovač. Rok 1956 pak přinesl zvýšení výkonu na 215 koní a různé bezpečnostní vychytávky.

Jedním z našich favoritů je ale jednoznačně model Galaxie z roku 1971 s výkonem přes 400 koní, dvojitými výfuky a spoustou charismatu. Ve výčtu však nechybí ani Ford Mustang SSP z roku 1982, dvoudvéřové kupé s pětilitrovým osmiválcem. Škoda jen, že není zrovna pohledný. Z většiny amerických filmů z 80. a 90. let pak jistě budete znát sympaticky krabicoidní modely Crown Victoria, které dostaly osmiválec o objemu 5,8 litru. Právě tento model pak v různých generacích sloužil dalších skoro 30 let.

Který z těchto korábů se vám líbí nejvíc?

Článek je zařazen v: policejní auto , policejní stíhačka , policie USA , americká policie , policejní Ford
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama