Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Picanto se dere do terénu

Kia přichází na trh s oplastovaným modelem Picanto X-Line. Jeho ambice pro jízdu v terénu budou ale asi přeci jen poněkud omezené, spíše se bude hodit do městské džungle.
Vydáno: 02.12.2017
Picanto X-Line
Picanto X-Line Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obliba oplastovaných modelů tvářících se jako outdoorový vůz stále více míří i mezi miniauta.  Picanto X-Line se svým vzhledem hlásí k větším crossoverům a vozům SUV značky Kia. Outdoorový vzhled podtrhují kontrastní barevné pakety a větší světlá výška (nárůst o 15 mm na konečných 156 mm). Pod kapotu tento model dostává některý z dvojice zážehových motorů 1,25 CVVT a 1,0 T-GDI (vůbec poprvé u modelu Picanto) a dvě převodovky. Základní cena výbavy X-Line je 294 980 korun.

Motor o objemu 1,0 litru T-GDI disponuje výkonem 100 koní a točivým momentem 172 N.m. Tento doposud nejvýkonnější motor v historii modelu Picanto umožňuje zrychlení z 0 na 100 km za 10,1 sekundy. Zároveň u tohoto lehkého motoru udává výrobce spotřebu 4,6 litru na 100 km jízdy. Totožný motor je také nově nabízen u sportovní edice GT Line.

Inspirací dynamického designu nového modelu Picanto X-Line byla populární řada crossoverů a SUV značky Kia, kam se řadí modely Sportage a Sorento, Stonic a Niro. X-Line dostává výrazné nárazníky včetně stříbrných ochranných krytů nárazníků. Černé boční ochranné lišty a lemy blatníků pak mají za cíl čelit nepříznivým podmínkám. Větší světlou výšku vozu pak opticky podtrhuje lemování kolem podběhů kol.

Zavazadlový prostor nabízí objem 255 litrů (podle metodiky VDA), který se zvětší po sklopení zadních opěradel až na 1 010 litrů.

I na model Picanto X-Line nabízí Kia sedmiletou zárukou (s omezením na 150 tisíc km).


Autor textu: Jirka Svoboda

Článek je zařazen v: Kia , Picanto , X-Line , outdoor , crossover , auta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama