Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Peugeot se chystá na Dakar, ukázal novou zbraň 2008 DKR16

Peugeot se letos po dlouhé odmlce vrátil do kolotoče Rallye Dakar. Ale návrat to tedy nebyl zrovna úspěšný.
Vydáno: 23.09.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Není tedy divu, že pro nadcházející ročník Dakaru se francouzský tým svědomitě připravuje. Je totiž zvyklý vítězit, ovšem v lednu tohoto roku to nebyla žádná sláva. Na Dakaru skončila jako nejlepší ze tří továrních posádek dvojíce Stéphane Peterhansel a Jean Paul Cottret až na 11. místě, Despres s Picardem na 37. a Sainz s Cruzem museli dokonce ve 4. etapě odstoupit. Speciál Peugeot 2008 DKR tedy žádnou díru do světa neudělal.

Proto vůz u Peugeotu přestavěli a vznikl notně vylepšený Peugeot 2008 DKR16, jenž se nyní představil. Dokonce už má za sebou první testy, když jej Peterhansel, Sainz a Despres proháněli v písečných dunách Maroka. Nový vůz je o 200 mm delší a širší, nicméně se snížila světlá výška. Delší je i rozvor, naopak kratší jsou převisy vepředu i v zadu. Zajímavé je, že Peugeot i nadále zůstal u pohonu pouze zadní nápravy, ta bude napojena prostřednictvím sekvenční šestistupňové převodovky na motor. Jde o vidlicový šestiválec o objemu 3 l a výkonu v základu 254 kW až do 261 kW s maximálním točivým momentem 800 Nm. Motor je umístěn uprostřed a opatřen dvěma turbodmychadly.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama