Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Peugeot připravil supersportovní auto. Ale bohužel jen do hry

Rodina Gran Turismo se rozrůstá. Další auto na závodní tratě této hry má lvíčka na přední masce. Ano, je to Peugeot. A není to žádné ořezávátko postavené na základě 208. Tohle je supersport.
Vydáno: 07.05.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tahle hra se nám líbí čím dál víc. Je to přehlídka vizionářského umění designérů automobilek. A jim se to taky určitě líbí – nebýt svázaný konvencemi a postavit něco opravdu, ale opravdu vzrušujícího. A pak si vymyslet ještě k tomu nějaké útroby a dynamické vlastnosti… Prostě fantazii se meze nekladou. Jen se podívejte na tohle auto.

Jmenuje se Peugeot Vision Gran Turismo concept a má figuru lepší než Lamborghini. Navíc podle představ designérů má hmotnost jen 875 kg a výkon 887 koní. To znamená poměr koní na tunu téměř jako u F1. I díky tomu by auto mělo jet až 400 km/h a zrychlit na stovku za 1,8 sekundy.

 

Jen tak mimochodem – Peugeot dnes nabízí jen čtyřválce, ale tady sedí za sedadly vidlicový šestiválec o objemu 3,2 l. K němu je pak připevněn šestistupňový manuál. Auto vysoké jen 104 centimetrů má ohromná kola – vpředu průměr ráfků 22 palců, vzadu 23 palců. Vpředu pak jsou brzdy Brembo o průměru 380 mm. Vzadu „pouze“ 337 mm.

Moc pěkné, co říkáte? Škoda, že stejně jako ostatní koncepty pro Gran Turismo, ani tenhle se nikdy do výroby nedostane.

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Concept - Obrázek 5

Speciální superkáry pro Gran Turismo 6

Subaru Viziv GT Vision Gran Turismo

Subaru představilo supersport!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama