Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Petr Fulín o víkendu v Mostě pojede o titul. Postaví se mu i vlastní syn

Petra Fulína, dvojnásobného šampiona a dvojnásobného vicemistra v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC, čeká o nadcházejícím víkendu na Autodromu Most nejen finálový souboj o mistrovský titul, ale také poměření sil s vlastním synem.
Vydáno: 06.10.2017
Petr Fulín a Petr Fulín jr.
Petr Fulín a Petr Fulín jr. Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nemáte-li o nadcházejícím víkendu ještě plány, zkuste popřemýšlet nad výletem na okruh v Mostě. Pojede se zde Grand Finále evropského poháru cestovních vozů ETCC. Vše začíná už v pátek 6. října, který bude patřit prvním testům. V sobotu se pojedou tréninkové a kvalifikační jízdy a v neděli jsou na programu dva závody. SEAT bude přitom se zhruba osmi závodními vozy Leon Cup Racer nejpočetněji zastoupenou značkou ve startovním poli.

Naše závodní hvězda, Petr Fulín, je přitom v průběžném pořadí na prvním místě a v Mostě by rád oslavil již třetí titul mistra ETCC ve své závodní kariéře. O celkové prvenství však bude muset ještě bojovat, protože na záda mu dýchají hned tři jezdci – Schreiber, Nagy a Stefanovski – kteří na Fulína ztrácejí šest, sedm, resp. osm bodů.

Petr Fulín a Petr Fulín jr.
Petr Fulín a Petr Fulín jr.
Seat

Rodinný souboj bez rukaviček

„Mostecké finále slibuje perfektní atmosféru a věřím, že to bude pro diváky skvělé vyvrcholení letošní sezony plné emocí,“ říká aktuální lídr tabulky Petr Fulín. „Nesmírně se těším na oba finálové závody s podporou domácího publika. Mostecký okruh mi sedí, ale proti tak silným soupeřům není ještě zdaleka nic rozhodnuto. Zvlášť, když budu muset bojovat nejen se svými pronásledovateli, ale i se svým synem“.

Petr Fulín mladší podědil po otci to nejlepší a závodnické geny v sobě opravdu nezapře. Chuť po závodění projevuje už od malička, ale proti svému otci se postaví poprvé. Navíc ve stejném autě! Jednadvacetiletý závodní jezdec zatím sbíral zkušenosti v pohárových závodech Škoda Octavia Cup, ale v Mostě se premiérově posadí za volant závodního vozu SEAT Leon Cup Racer. Už ale prohlásil, že ačkoliv by za jiných okolností tátovi fandil, tentokrát mu nedá nic zadarmo.

Pokud máte chuť vidět tento, ale i jiné závody na vlastní oči, není nic jednoduššího než přijet se podívat. Děti mají na akci po celý víkend vstup zdarma. Jednodenní vstupné pak v pátek dospělé vyjde na 90 Kč, o víkendu na 250 Kč. Veškeré informace naleznete zde.

Článek je zařazen v: FIA , ETC , SEAT , SEAT Leon Cup Racer , Petr Fulín , Petr Fulín jr. , autodrom Most , okruh , závod
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama