Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pět hvězd pro kočku z Anglie. Jaguar F-PACE získal nejvyšší hodnocení bezpečnosti Euro NCAP.

Jaguar F-PACE se stal nejrychleji prodávaným Jaguarem, nedávno z výrobní linky automobilky Jaguar Land Rover v Solihullu sjel vůz s pořadovým číslem 100 000.
Vydáno: 16.12.2017
Jaguar F-Pace
Jaguar F-Pace Autor: Jaguar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výkonné SUV získalo více než 70 celosvětových ocenění, včetně letošního titulu Světového auta roku a ceny za nejlepší automobilový design roku. V posledním hodnocení Euro NCAP dostal tento model 93 % za ochranu dospělých cestujících, 85 % za ochranu dětí a 80 % za ochranu pěších chodců. 

F-PACE má lehkou hliníkovou konstrukci se šesti airbagy. Ty pro cestující vytvářejí významnou bezpečnostní buňku, která je spojena s řadou pokročilých asistenčních systémů řidiče. Kombinace aktivních a pasivních bezpečnostních opatření vedla k celkovému výbornému hodnocení bezpečnosti 85 % v Euro NCAP.

F-Pace nabízí například autonomní nouzové brzdění s detekcí chodců -  vůz s předstihem zvukově varuje před kolizí, a pokud řidič nezačne jednat, jsou použity brzdy, aby bylo zabráněno srážce nebo byla snížena její závažnost; předvídání provozu - vůz je schopen detekovat překážky, které kříží dráhu vozidla, pokud hrozí potenciální nebezpečí, automobil řidiče vizuálně varuje na centrální obrazovce; adaptivní tempomat s asistentem jízdy v kolonách - automaticky snižuje rychlost v případě, že vozidlo před vámi zpomalí, jakmile je cesta vpřed volná, obnoví přednastavenou rychlost; systém sledování jízdního pruhu - asistent detekuje neúmyslné vybočení z jízdního pruhu a může řidiče navést zpátky do středu pomocí lehkého zásahu do řízení; kontrolu provozu za vozem - upozorňuje řidiče na vozidla, chodce nebo jiná nebezpečí, která se blíží z jakékoliv strany vozidla, pomocí zvukových a vizuálních upozornění; sledování stavu řidiče - rozpoznává únavu řidiče monitorováním jeho řízení, brzdění a akcelerace, jakmile asistent zjistí u řidiče únavu, upozorní ho, aby si dal přestávku; asistent hlídání mrtvého úhlu - blikající kontrolkou upozorní řidiče na vozidla uvnitř mrtvého úhlu nebo ty, které se k němu rychle přibližují, v případě, že vůz začne měnit směr, automaticky ho vrátí bezpečně zpět.

Článek je zařazen v: Jaguar , F-Pace , EuroNCAP , hodnocení , pět hvězdiček
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama