Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pekelné kočky Challenger a Charger jsou tak žádoucí, že Dodge navýší výrobu

Challanger a Charger v nejostřejší verzi SRT Hellcat se automobilce Dodge tak povedly, že je o ně nesmírný zájem a výroba nestíhá.
Vydáno: 29.07.2015
Dodge Challenger SRT Hellcat.
Dodge Challenger SRT Hellcat. Autor: Dodge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Modelový rok 2015 byl pro hellcaty tak úspěšný, až to šéfům u Dodge nadělalo vrásky. Ale v pozitivním smyslu, musejí totiž řešit problém, který by jim leckdo záviděl. Problém, jak uspokojit hladové zájemce o challenger a charger v té nejvyšší specifikaci SRT Hellcat. Už na podzim minulého roku, kdy byly nejnovější hellcaty představeny, se sešlo na pět tisíc objednávek, dnes je to už více než dvojnásobek. Kvůli obrovskému zájmu si však nový zájemci musí počkat, protože výrobní kapacity nestačí.

Proto také Dodge zakázal dealerům další objednávky přijímat, dokud nebudou vyřízeny ty stávající. A to mohlo trvat docela dlouho, několik měsíců, možná i rok. S tím museli u Dodge něco udělat, a tak nyní bylo oznámeno, že se výroba pro modelový rok 2016 více než zdvojnásobí. Nové objednávky se začnou přijímat od druhého týdne letošního srpna s tím, že výroba začne následně v září. Ti, na které se přes objednání nedostal letošní model, dostanou model 2016 se slevou.

 

Nové hellcaty pro rok 2016 budou jen nepatrně odlišné od stávajících. Pod kapotou samozřejmě zůstane pekelný vidlicový osmiválec HEMI o objemu 6,2 l a výkonu 527 kW s točivým momentem 881 Nm. Zůstane i osmistupňový automat TorqueFlite 8HP90. Charger STR Hellcat si tedy uchová primát nejrychlejšího a nejvýkonnějšího sériového sedanu na světě. Do interiéru se nově nastěhuje kožený interiér Laguna, oba hellcaty dostanou vylepšený informační systém Uconnect 8.4AN s displejem o velikosti 8,4 palce, navigací, HD radiem a předplacenými satelitními službami Sirius XM.

Pro ty, kteří ale nechtějí čekat, máme zajímavý tip. Na inzertním portálu Craigslist se objevil jeden poněkud speciální Challenger SRT Hellcat na prodej. Jeho majitel tvrdí, že VIN kód vozu končí ďábelskou číselnou kombinací 666. A kvůli tomuto pekelnému stigmatu chce za svého hellcata 89 tisíc dolarů. To je o zhruba 30 tisíc více, než kolik stojí zbrusu nový běžný hellcat. Podle všeho je i nabízený kus 666 vlastně nový, majitel si VIN kódu všiml velmi záhy po koupi a chce se ho zbavit. Otázkou je, jestli tak činí z vypočítavosti a chce na raritce něco trhnout, nebo se satanské číselné kombinace opravdu bojí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama