Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pan prezident má Superba

Jak už bývá zvykem, prezident České republiky jezdí v českém autě. Škoda Super nové generace se tak zařadila do flotily hradních aut.
Vydáno: 06.06.2015
Prezidentská Škoda Superb_

Prezident České republiky Miloš Zeman se stal prvním uživatelem zcela nového vozu ŠKODA Superb třetí generace. Na Pražském hradě převzal vlajkovou loď mladoboleslavské automobilky v černé perleťové barvě Magic, nejvyšším stupni výbavy Laurin & Klement, s benzinovým přeplňovaným motorem 2,0 TSI/206 kW a automatickou převodovkou DSG.

Prezident Miloš Zeman pokračuje v tradici používání vrcholných modelů značky ŠKODA ve svém úřadě. Modely značky Škoda jsou s tuzemským prezidentským úřadem historicky úzce spjaty. Již v roce 1926 využíval první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk exkluzivní automobil vyrobený v automobilce Škoda. Pro prezidenta Miloše Zemana je nový vůz již třetím modelem řady Superb, který využívá během svého působení v úřadě. Po dvou verzích minulé generace nastupuje nyní do služby zcela nová Škoda Superb, kterou prezident ČR převzal den před oficiálním zahájením prodeje v České republice.

Prezidentská Škoda Superb Foto:

Prezidentská Škoda Superb Foto:

Novou prezidentskou limuzínu pohání nejvýkonnější motor 2.0 TSI/206 kW v kombinaci s pohonem všech kol, interiér je vyveden v hnědé kůži. Jedná se o zcela sériové provedení, které se od běžně prodávaného liší pouze držáky prezidentské standarty. Na přání ochranné služby Policie ČR byl vůz dovybaven skrytým výstražným zařízením, majákem a vysílačkou. Díky použití nejmodernějších technologií a posledních trendů v oblasti infotainmentu je posádce umožněno využívat například vysokorychlostního internetového připojení během jízdy a o špičkový komfort odpružení se stará adaptivní podvozek DCC, kterým je nový Superb vybaven jako první vůz značky Škoda v historii.

Deset let vepředu, nebo padesát dozadu?

Pokochejte se Hogqi L5! Čínský prezidentský kabriolet je absolutní retro pecka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama