Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Padesátý autosalon: Lexus, Audi i Mercedes

Padesátý díl Autosalonu přinese opravdu krásná auta. V testu uvidíte rychlé, ale přitom úsporné vozy od Lexusu i Audi. Že to nejde? Tak se podívejte sami. A doplní je kompaktní MPV od Mercedesu a pořádný quad. Sledujte ve čtvrtek ve 20.15 na COOLu!
Vydáno: 10.12.2014
Lexus IS 300H F-SPORT
Lexus IS 300H F-SPORT Autor: Lexus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo touží po prémiovce střední třídy, zamíří buď k dealerovi značky Audi, BMW nebo Mercedes. Jenže už od roku 1998 existuje k těmto modelům alternativa v podobě LEXUSU IS. Ten se nedávno představil v novém provedení, které slibuje spotřebu 4 litry, moderní palubní techniku a vysokou kvalitu. Vyplatí se do něj jít? Odpovíme testem verze 300H F-SPORT.

Jedné stopě už pro letošek, zdá se, odzvonilo. Tak nezbývá, než se na motorky chodit dívat do garáže a těšit se na další sezonu. Kdo chce ale zažít motorkářský adrenalin, může zkusit alternativu v podobě kategorie quad neboli čtyřkolek. A komu se zdá, že to musí být nuda, tomu ukážeme, že se i s takovým strojem dá pořádně řádit! Příkladem bude ACCESS MAX 750I LT FOREST.

Audi A6 TDi S-Line Foto:

Jezdíte dlouhé trasy, a proto potřebujete auto pohodlné, bezpečné, zároveň však rychlé a úsporné? Na jeden vůz až moc požadavků, co? Nové AUDI A6 ale to všechno prý umí zkombinovat. S třílitrovým TDI o výkonu 272 koní přenášeným na všechna čtyři kola doplněným o pneumatický podvozek a sportovní paket S-LINE slibuje, že se za volantem nudit nebudeme!

Velké množství řidičů je stále přesvědčeno, že elektronický stabilizační systém je něco, co kazí jízdu, a nejlepší věc je ho vypnout. Stejného názoru jsou bohužel i někteří motorističtí novináři. Faktem ale je, že rychlosti zásahu ESP se nevyrovná ani Sebastian Loeb. Když už ho na svém voze máte, je tedy dobré, aby byl funkční. Další díl seriálu s tématem SERVIS věnujeme tomuto systému.

Kompaktní MPV za 900 tisíc korun? To není zrovna žádná láce. Tenhle má ale nenovější asistenční systémy, moderní diesel, se kterým jede až 220 a spotřebuje přitom jen 5 litrů, a navíc je vybaven pohonem všech kol. Modernizovaný MERCEDES třídy B 220 CDI 4Matic vyzkoušíme na klikatých silnicích ostrova Mallorca. A uvidíme taky, jak si povede proti početné konkurenci.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama