Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Oturbený delfín je postrachem všech letních vod

Je to ryba, skútr nebo letadlo? Pravděpodobně od každého trochu.
Vydáno: 17.06.2015
Je to hotovej kočkolap
Je to hotovej kočkolap
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Není to tak dlouho, co jsme vám ukázali malý svižný tank pro útěk před zombie apokalypsou. A když se řekne A, má se říct i B... Co kdyby přišla zombie apokalypsa spolu s vlnou tsunami, zemětřesením a v důsledku tedy obří potopou? Onen tank měl průchodnost jen 1,2 metru, takže byste potřebovali něco, co umí krájet vodní plochu. Než se všechno zvrtne, můžete s tím trénovat třeba na Orlíku. Jen bacha, abyste kromě vody nekrájeli hlavy nevinných plavců. Seabreacher, dílo kalifornských fachmanů, je totiž tak rychlý, že co vidíte jako tečku na horizontu, je za několik vteřin přímo pod vámi. Tvarově tenhle loďoskútr připomíná delfína, takže bude v maríně určitě budit zaslouženou pozornost. Možná i posměch, ale to jen do chvíle, než ho nastartujete. Motor má 300 koní a celý motorový savec váží jen 612 kilogramů. Důvodem extrémní rychlosti a manévrovatelnosti ale není silný pohon – tvarově je totiž Seabreacher navržen tak, aby po hladině klouzal jako opravdová ryba. Jakmile se rozjede, začne ve vlnách skákat a nabere neuvěřitelné tempo. Změny směru jsou také bleskové, přesně jako na skútru, s tím, že máte snížené těžiště, takže plavidlo zatočí na pětníku.

Nemusíte se ani bát, že to přeženete – ať už Seabreacher dopadne na hladinu jakkoliv (bokem, vzhůru nohama), vždycky se díky senzorům dokáže sám srovnat do původní polohy. Dokonce se může na chvilku i potopit. Jakmile ho výrobce vybaví hybridním nebo elektrickým pohonem, bude dokonce schopen zůstat pod hladinou několik desítek minut.

Za osmdesát tisíc dolarů slušný kauf. Počkáme si na elektrickou verzi v úpravě žralok či kosatka, případně na nákladního plejtváka pro dvacet lidí s lůžkovou úpravou. 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama