Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ostřejší BMW i3S vypadá skvěle! Ukáže se už ve Frankfurtu

Nejnovějšímu přírůstku z rodiny elektrických BMW to vážně sluší. Model i3S totiž vypadá, jako kdyby v Mnichově podstoupil převýchovu u pravověrných modelů M. A ačkoliv stále sází pouze na baterie, přijede výrazně posílený.
Vydáno: 29.08.2017
BMW i3S 2018
BMW i3S 2018 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na řadu tedy nepřišel pouze sportovnější vzhled s o něco širšími 20palcovými koly, která jsou prý ještě lehčí. BMW se u modelu i3S vrhlo především na elektromotor, který nově nabídne až 184 koní a 270 Nm točivého momentu. Novinka tak s vysokou pravděpodobností zrychlí z klidu na 100 km/h už pod sedm sekund.

Oproti standardní verzi má i3S také o 12,7 milimetrů nižší podvozek, který výrobce doplnil o sportovnější tlumiče s vyšší tuhostí. BMW tak jasně říká, že elektromobilita nemusí nutně znamenat nudu. Ani standardní BMW i3 nudné nebylo, posílenější i3S ale bude své řidiče bavit ještě víc. A to nejen na silnici, ale také interiérem. Do něj si lze nově připlatit za šedou kůži, nové dekory palubní desky a samozřejmostí je také vylepšený systém iDrive s posílenou konektivitou Apple CarPlay.

Nabíjení do tří hodin

Oproti dřívějším letům se navíc i3S (a s tím i modernizovaná i3) dočká daleko silnějších kabelů, které dokáží baterii s kapacitou 33 kWh z nuly na 100 % nabít už za necelé tři hodiny. To je pětina z původních 15 hodin, které jste čekali, když jste si BMW i3 nabíjeli ze 120voltové sítě. Doma i v kanceláři obvykle jistě strávíte déle než pár hodin, život s i3S tak bude konečně takřka bezstarostný.

Aby toho však nebylo málo, chystá BMW v dohledné době také i3 s o mnoho výkonnějšími bateriemi, které nabídnou kapacitu až 40 kWh. Dojezd tak bude posunut na hranici 450 km dle měření NEDC, což reálně znamená zhruba 300 km v běžném provozu. A to už vážně jde!

Článek je zařazen v: BMW i3 , BMW i3S , BMW , BMW elektromobil , elektromobil , BMW i , BMW i family , elektromobilita , i3S , 33 kWh , Samsung , novinka , frankfurt , Frankfurt IAA , IAA Frankfurt 2017 , BMW i3 modernizace , BMW i3 facelift
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama