Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ostrá Octavia RS 245 oficiálně. Nechybí ani kombík

Včera proběhla na italském okruhu Vallelunga velká prezentace zbrusu nové Škody Octavia RS 245. V rámci ní automobilka do světa pustila nové video, fotky a spoustu informací. A to vše pro vás máme.
Vydáno: 07.06.2017
Škoda Octavia RS 245 liftback
Škoda Octavia RS 245 liftback Autor: Škoda Octavia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To základní už víte, ale opakování je matka moudrosti. Nový vrchol řady Octavia má pod kapotou dvoulitrový čtyřválec, který disponuje konečným výkonem 245 koní a točivým momentem 370 Nm. To znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy a maximální rychlost elektronicky omezenou na 250 km/h. Maximální využití výkonu vám umožní i elektronicky řízená mechanická uzávěrka předního nápravového diferenciálu.

V interiéru nabídne RS 245 sportovně střižená sedadla potažená Alcantarou, která disponují vysokými bočnicemi. Přední sedadla zdobí – stejně jako přední prahy – logo RS. Sedadlo řidiče s bederní opěrou zdobené červeným nebo šedým obšitím je elektricky nastavitelné, s pamětí pro uložení tří poloh. Řidiče jistě bude bavit i multifunkční sportovní volant s perforovaným koženým potahem a integrovanými páčkami řazení.

Armáda asistenčních systémů a velký zavazadelník

Jak už to u modelu Octavia bývá, i ostrá verze nabídne velmi prostorný zavazadlový prostor. Karosářská verze liftback poskytne 590 litrů a se sklopeným zadním opěradlem 1580 litrů. Ve verzi kombi je to dokonce 610 litrů a se sklopeným zadním opěradlem 1740 litrů. Slušné hodnoty, co myslíte?

Velmi zajímavá je nabídka různých asistenčních a bezpečnostních systémů. Tolik jich Octavia ještě nikdy neměla. Octavia RS 245 nabízí automatické tísňové volání (Emergency Call), které je ale dodáváno jen na přání. Funguje tak, že když se po nehodě aktivuje zádržný systém, iniciuje systém hlasové a datové spojení se speciální tísňovou linkou.

Nabízí ale například také Blind Spot Detect, tedy dva radarové senzory na zádi sledující provoz za vozidlem, Rear Traffic Alert, systém, který za pomoci stejných radarových senzorů zajišťuje couvání z příčných parkovacích míst nebo vjezdů, nebo třeba Crew Protect Assist. Tento systém se stará o celou posádku auta, a to tak, že v případě problému zavře boční i střešní okna (kromě malé mezery), aby se zabránilo vymrštění cestujících z vozu otevřeným oknem nebo vniknutí cizích těles do interiéru, a přitáhne bezpečnostní pásy řidiče a spolujezdce.

Ochrana celé posádky za cenu lehce pod milion

Proaktivní ochrana cestujících spolupracuje se systémem Front Assist. Pokud dojde k nehodě, zabrání standardně dodávaná multikolizní brzda dalšímu nekontrolovanému pohybu vozidla. Kromě toho se aktivují varovná směrová světla a brzdová světla.

Pokud si tuhle ostrou kočičku chcete pořídit, připravte se, že za verzi liftback s manuálem dáte 771 900 Kč. S automatikou převodovkou DSG vás pak vyjde na 821 900 Kč. Kombi s manuální převodovkou stojí 806 900 Kč a s automatickým DSG 856 900 Kč.

Článek je zařazen v: Škoda Octavia , kombi , Octavia , Škoda Octavia RS 245 , nová Octavia RS , Škoda Auo , liftback
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama