Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Osmiválcový pickup ze 60. let prošel fantastickou přestavbou

Takhle to má vypadat! Citlivě zrenovovat, vrátit původní lesk a ještě přidat moderní techniku a výkonnější motor. Až se jednou přestěhujeme na venkov, přesně tímhle autem chceme jezdit.
Vydáno: 01.06.2017
Zrenovovaný a vylepšený Dodge D100  z roku 1965.
Zrenovovaný a vylepšený Dodge D100 z roku 1965. Autor: RK Motors Charlotte
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dodge vyráběl sérii pickupů s označením D od roku 1961 až do začátku 90. let, kdy nastoupila série dodnes prodávaná jako Ram. Tento konkrétní vůz pochází hned z počátku výroby, konkrétně z roku 1965. Nyní je po kompletní přestavbě, kdy bylo auto rozebráno doslova do šroubku a znovu složeno tak, že výsledná kvalita zpracování, slícování a všech materiálů předčí i původní nové auto. Navíc se pod kapotu místo původního motoru nastěhoval větší osmiválec 6,7 litru od BluePrint Engines.

Působivá kola se jmenují U.S. Mags Heavy Artillery a mají rozměr 18 a 20 palců. Nad nimi je zcela nový vzduchový podvozek Ridetech. Vnější lak kombinuje odstíny The Mineral Gray a Matte Tectonic Silver, v interiéru pak najdete prvky z kravské kůže odkazující na klasický životní styl amerického venkova. Z moderní výbavy přibyla také klimatizace.

Celá tahle nádhera se momentálně nachází v majetku RK Motors Charlotte, za 95 tisíc dolarů však může změnit majitele. To je v přepočtu skoro dva a čtvrt milionu korun. Není to málo, vůz je však světový unikát, který nemá příliš obdoby. Mít peněz na rozdávání, udělali byste si radost?

Článek je zařazen v: veterán , renovace , osmiválec , pickup , americká auta , Dodge D100
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama