Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Okruhový speciál upraví, aby mohl trhat silnice

Majitelé McLarenu P1 GTR chtějí svého miláčka zkoušet nejen na okruzích, ale i na silnicích. Jenže auto je vyloženě okruhový speciál. A tak je tu firma Lanzante Motorsport, která ho upraví, aby vyhovovalo dopravním předpisům.
Vydáno: 24.04.2015
McLaren P1 GTR
McLaren P1 GTR Autor: McLaren
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je jasné, že okruhový speciál nemá spoustu věcí, které má mít silniční auto. Proč by třeba mělo mít závodní auto, které hledí na každé ušetřené deko, klakson? Nemá. Nebo proč by mělo mít rezervu či paket na opravu kola? Samozřejmě nemá. A tak tohle auto nemůže na silnice. Samozřejmě, že těch problémů je mnoho a mnoho, a to jak v rámci výbavy, tak i kvůli bezpečnosti apod.

Jenže čtyřicet majitelů McLarenu P1 GTR může mít jiný názor na to, že by auto mělo lítat pouze po okruzích. A nějaký majitel už se s tím nechtěl spokojit, a tak zaúkoloval firmu Lanzante Motorsport, která vůz upraví, aby vyhovoval silničním předpisům.

McLaren F1 GTR vs. McLaren P1 GTR

McLaren F1 GTR vs. McLaren P1 GTR

Je to prý s tichým souhlasem samotné značky, která se v tom neangažuje, ale také nebude dlouhodobému vztahu se závodní stájí nijak podkopávat základy.

Takže jednou objevíme třeba někde na silnici tohle auto s registrační (pravděpodobně čínskou nebo dubajskou) značkou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama