Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Odpustit, nebo zavřít? Řidička předjela policisty ve 150 km/h

Tohle video hýbe českým internetem minimálně stejně jako burkini v pražském aquaparku. Řidička Opelu zapomněla nohu na plynu a policisté ji následně na hlavním tahu do Karlových Varů naměřili 150 km/h. A lidé se nemohou shodnout, jaký trest by zasloužila.
Vydáno: 13.07.2017
Policie ČR - ilustrační obrázek
Policie ČR - ilustrační obrázek Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na první pohled může úvod článku působit, jako bychom vám chtěli ukázat nějakého zběsilého řidiče, který agresivně ujížděl policistům vysokou rychlostí. Tedy, alespoň tak se o dotyčné vyjadřují lidé v různých diskuzích na sociálních sítích. Je tomu ale opravdu tak?

Ačkoliv dotyčnou někteří novináři i část veřejnosti haní, podle nás neprovedla nic, co by zasluhovalo celonárodní diskuzi. Silnice, kde ji policisté změřili, je velmi široká, přehledná, pruhy jsou oddělené svodidly a dle záběrů policistů nebyl nijak velký provoz. Nejde také o žádnou řidičku s ještě mokrým řidičským průkazem, která by si rychlostí něco musela dokazovat. Jde o 44letou ženu, která jistě nemá potřebu se svým rodinným Opelem trhat rychlostní rekordy.

Zákon mluví jasně

Je samozřejmě pravdou, že celkem významně porušila zákony. A také za to dostane adekvátní potrestání - kromě pokuty přijde minimálně na půl roku o řidičský průkaz. Nezdá se však, že by někoho ohrozila, takže tím bychom celou věc uzavřeli.

V komentářích i v některých médiích ale dotyčnou takřka lynčují. Přitom, a sáhněte si do svědomí, kdo někdy výrazněji nepřekročil maximální povolenou rychlost na podobném místě? Pirátů, kteří se porušováním předpisů baví, bychom se nikdy nezastávali. Tady nám však hon na řidičku Opelu přijde trochu zbytečný. Posuďte sami a dejte nám vědět v komentářích.

Článek je zařazen v: vysoká rychlost , policejní kontrola , měření rychlosti , porušeí předpisů , porušení předpisů , policie , radar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama