Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Odbory ve Škodě Auto požadují výrazně vyšší platy. Nechtějí se prý stydět

Odboráři škodovky jsou neústupní a pro zaměstnance domácí automobilky požadují dvouciferný platový nárůst. Za navýšení o desetinu by se prý zaměstnanci museli stydět, a tak budou zřejmě mířit ještě znatelně výše.
Vydáno: 24.09.2017
Odbory ve Škodě Auto požadují výrazně vyšší platy
Odbory ve Škodě Auto požadují výrazně vyšší platy Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O všem informoval podnikový časopis Škodovácký odborář, pro který se vyjádřil předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Podle něj by odboráři mzdový tarif rádi zvedli o vyšší dvouciferné číslo, přičemž 10 % to nebude, protože to je stále málo. Přitom průměrná mzda na dělnických profesích byla letos, ovšem se započtením všech bonusů, zhruba 40 tisíc Kč.

Odbory chtějí využít situace, kdy s koncem roku končí i několik takzvaných modelů práce, podle kterých se plánují směny. To se týká i těch směn, které je nutné odpracovat navíc, nejčastěji v pátek a sobotu. Právě proto, že tyto modely končí, musí vedení Škody Auto urychleně naplánovat další, jejichž součástí budou i nové platové výměry, které se ladí podle počtu směn na jednotlivých výrobních úsecích. Podle odborů to ale zatím vypadá, že Škoda Auto chce naplánovat nové, delší směny, ovšem za stávajících platových podmínek

Platy srovnatelné se Slovenskem

Jaroslav Povšík k tomu řekl: "To ale nepřipustíme. Máme zdravý rozum a srdce a nenecháme ničit rodinné vazby a zdraví zaměstnanců. Nyní očekáváme, jestli firma přijde s nějakou zajímavější nabídkou. První byla tradičně bídná, na tu vůbec nereagujeme.“ Odboráři si vzali příklad na Slovensku, kde zaměstnanci Volkswagenu dokonce před nějakou dobou stávkovali. Po šesti dnech protestů zde zaměstnanci dosáhli nové kolektivní smlouvy a zvýšení platů o 14 %. Nejde ovšem o skokové zvýšení platů, ale o postupný nárůst, který zabere asi 1,5 roku.

I čeští odboráři a zaměstnanci škodovky jsou prý připraveni domoci se lepších platů. I za cenu stávky. Kromě zvýšení platů ale odboráři požadují výrazné zvýšení takzvaného fixního bonusu, který je všem zaměstnancům vyplácen dvakrát ročně.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Odbory , škodovácký odborář , platy , výše platů , stávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama