Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Obr ve smokingu. Ford stvořil luxusní pick-up za miliony

Pokud vám ani ty největší pick-upy z největších nepřijdou dostatečně okázalé, novinka od Fordu vás nejspíše potěší. Musíme vás však varovat - v Evropě s ní s vysokou pravděpodobností nikde nezaparkujete.
Vydáno: 03.10.2017
Ford F-450 Limited
Ford F-450 Limited Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jde o naprostého krále kategorie super duty trucks a zároveň největší Ford z F-Series, jaký kdy byl stvořen. Novinka má označení F-450 Limited a vedle astronomické ceny s ní můžete tahat i astronomicky těžké náklady. Utáhne totiž více než 13 tun, což už vám stačí i k soukromému provozování odtahové služby.

Ve Spojených státech amerických jsou podobné trucky daleko populárnější než u nás a lze tedy čekat obrovský zájem. Zákazníci však za novinku budou muset zaplatit zhruba 100 tisíc amerických dolarů, což odpovídá ceně 2,2 milionu korun.

Žádná bída

Je to hodně? Možná, série F-450 Limited ovšem vedle obrovské míry praktičnosti nabídne také luxusní vybavení v čele se sedadly z velbloudí kůže, prvotřídního koženého obšití loketní opěrky nebo volantu a výplní z pravého dřeva, které bylo vyřezáváno ručně. Ve výbavě pak samozřejmě nechybí kompletní LED osvětlení, systém BLIS pro hlídání jízdních pruhů, 360stupňový pohled z kamer v kvalitě HD, adaptivní tempomat nebo asistent pro couvání s vlekem.

Nejlepší na celém pick-upu je však motor. Osmiválcový diesel s objemem 6,7 litru nese název Powerstroke a u modelu F-450 nabídne nejen bezmála 300 koní, ale hlavně točivý moment těsně pod hodnotou 1000 Nm. Majitel tak bude mít jistotu, že když půjde do tuhého, jeho „eFko“ prostě nezastaví.

Článek je zařazen v: Ford F-450 , Ford F-450 Limited , Limited , Ford pick-up , Ford Pickup , pickup , pick-up , nejdražší pick-up , největší pick-up , nejluxusnější pick-up
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama