Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Obr Urus pojede přes 300. Lamborghini odhalilo technické detaily

Lamborghini u svého prvního moderního SUV postupně poodhaluje jak podobu, tak důležité jízdní údaje. Jak bude vypadat už tušíme, teď ale konečně víme alespoň základní fakta o jeho technické vybavenosti.
Vydáno: 29.11.2017
Lamborghini Urus
Lamborghini Urus Autor: Lamborghini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už od nás víte, že Urus zvládne jízdu jak po písečných dunách, tak po zasněžených alpských pláních. Díky těmto dvěma videím také tušíte, jak bude vypadat. Dočkáme se ostře řezaného předního nárazníku, splývavé zádi a mohutného vzezření. Teprve technické údaje ale naznačují, že se nejspíš opravdu máme na co těšit!

V první fázi vývoje bude Urus k dispozici jen s jednou motorizací, kterou by měl být benzinový čtyřlitrový vidlicový osmiválec s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Hmotnost auta bude zhruba 2 tuny, ale Lamborghini naladilo výkon na 650 koní a točivý moment na 850 Nm, takže o agilnost se opravdu nebojíme. Však také výrobce udává zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a maximální rychlost 302 km/h. V dalších výrobních fázích se k této V8 přidá ještě plug-in hybrid pracující s benzinovým šestiválcem, ale dočkáme se také vyladěné verze Performante.

Monstrózní velikost brzd

Zadní náprava auta dostane do vínku natáčení kol a výkon bude přenášen na všechna čtyři kola. Autu samozřejmě nechybí středový diferenciál a zadní samosvor, takže se dá počítat jak s jistotou při ostré jízdě, tak také s notnou porcí zábavy za volantem. Lamborghini pak myslelo i na adaptivní vzduchový podvozek, ale také na opravdu velké 17“ karbon-keramické brzdy. Automobilka má v plánu vyrobit až 3 500 kusů Urusu ročně, což jsou opravdu smělé cíle. Jisté je, že se tomuto SUV bude dařit na dálném výhodě, ale nejspíš i mezi bohatým osazenstvem Hollywoodu nebo mezi fotbalisty.

Ještě malá třešnička. Tady si můžete poslechnout, jak se bude Urus zvukově projevovat ve sportovním režimu. Není to vůbec špatné!

Článek je zařazen v: Lamborghini , Urus , Laborghini Urus , SUV , Lamborghini Urus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama