Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Objevili jsme motorku Audi a vozidlo na vodu vyrobené v ČR!

První prototyp auta poháněného vodou (nebo jejími deriváty) se datuje do třicátých let minulého století. Díky dalšímu víkendovému tipu ale víte, že šikovné české ručičky stvořily něco podobného už o deset let dříve.
Aktualizováno: 03.11.2017
Objevili jsme motorku Audi a vozidlo na vodu vyrobené v ČR!
Objevili jsme motorku Audi a vozidlo na vodu vyrobené v ČR! Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Motocykl značky Audi

Největší tuzemské muzeum historických motocyklů není v Praze, ale asi 90 kilometrů jižně od Plzně ve městě Kašperské Hory http://www.historicke-moto.cz/. Najdete tady přes sto let starý motocykl značky Wanderer, která dala později vzniknout automobilce Audi. Nebo třímístnou Čechii z roku 1924, která jezdila na mix benzínu a vody. I když je většina exponátů funkčních, na žádném z nich se nesvezete. Proto jeďte jako my do 20 minut vzdálených Sušic. V outdoorovém parku dokonale utaháte sebe i celou rodinu https://www.offpark.cz/ . Protože jsme v podhůří Šumavy, dá se vyrazit také na kole na jednu z mnoha cyklostezek http://www.npsumava.cz/cz/1047/sekce/cyklotrasy/. Region nabízí nejen stroje, co jezdí na vodu, ale i ty, co jezdí po vodě – v Sušici, nedaleko centra, jsou minimálně tři půjčovny lodí…     

Motocykl značky Wanderer, jež se stala součástí Audi
http://www.historicke-moto.cz
Koloběžka ve stylu offroad - proč ne!
www.offpark.cz

Magický trojúhelník

Intelektuální manželku a předškolní děti těžko zaujmou staré motorky nebo lanové centrum. Mechanický betlém se pro předvánoční období hodí http://muzeum.sumava.net/?page_id=47 , světový unikát pak představuje jediný skleněný oltář na světě v obci Dobrá Voda u Hartmanic http://www.vintir-dum.eu/dobra-voda/ . Vrch Svatobor, kde prý straší a přistává UFO, leží v trojúhelníku hradů Rabí, Velhartice a Kašperk – první dva jsou v zimním období zavřeny. Na památku založenou Karlem IV. však můžete s rodinou vyrazit i na konci prosince http://www.kasperk.cz/ .

Karel IV. založil nejen Karlů most, ale i hrad Kašperk
http://www.kasperk.cz
Rabí je nejrozsáhlejší zříceninou v Čechách
www.wikimedia.org/
Velhratice ocení tatínkové - vaří tady pivo!
www.hrad-velhartice.cz

Tipy na ubytování

Zkrátka kdysi téměř neobydlené Sudety, kde si hověli pouze straničtí papalášové, vzkvétají po stránce kultury, možností sportovního vyžití i služeb. Náš štáb, stejně jako vaše rodina, najde ideální zázemí v Hotelu Kašperk http://www.hotelkasperk.cz/ . Dobrodružnějším povahám nebo těm, co hledají rustikálnější ubytování, doporučujeme mrknout na www.cirkevnituristika.cz/ubytovani . Zodpovědným tatínkům zdar - Jo, a nezapomeňte přezout!

Děti hrad nezajímá, chtějí bazén - Hotel Kašperk
http://www.hotelkasperk.cz/

Autor textu: expert Dan

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama