Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Volkswagen Passat Variant – znáte ho?

Zdravím vás, milí milovníci aut. Setkáváme se potřetí nad testováním Volkswagen Passat Variant. A myslím, že je čas na rekapitulaci skvělého víkendu s tímto skvělým autem.
Vydáno: 02.03.2015
Volkswagen Passat - test v zimě 2
Volkswagen Passat - test v zimě 2 Autor: www.porsche-brno.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S Volkswagen Passat Variant jsem se dostal ze škatulky neviditelný, do škatulky zajímavý, když si i naše asistentka všimla, že jsem dorazil do práce. Zjistil jsem, že mi Variant dal pocit vítězství nad našimi dětmi díky velkému prostoru uvnitř vozu (nemohou mi likvidovat sedačky botičkami). Zjistil jsem, že moje manželka není po tmě za volantem tak slepá, jak tvrdí, protože Variant jí osvítí ledkovými světlomety i zatáčky. Poznal jsem, že i když nejsem žádný velký umělec v řízení s vozíkem, Variant má na to asistenta, který v tom pomůže.

Volkswagen Passat - test v zimě 2 Foto:

S Volkswagenem Passat Variant se cítíte v bezpečí za každého počasí. (zdroj: www.porsche-brno.cz)

Mrkneme se na design. Nejsem velký znalec, za největší umění považuji dobře tvarovanou ženu (samozřejmě myslím manželku) a pěkně orosený půllitr. Nicméně ve Variantu musím design ocenit. Interiér v kůži, která krásně voněla novotou. Ledkové osvícení u zrcátek. Ledkové nasvícení důležitých míst uvnitř auta, jako například tlačítko na otevírání okýnka či otevírání dveří. Celý Volkswagen Passat Variant má veškeré osvětlení v technologii LED, která má při vyšším výkonu menší spotřebu. Navíc vypadá čistě a exkluzivně.

Volkswagen Passat - test v zimě 2 Foto:

Manželka se mě snažila všemi zbraněmi přesvědčit, že to auto potřebujeme. (zdroj: www.porsche-brno.cz)

Když moje manželka poprvé do Variantu nasedla, zajásala nad „fukarem tepla“ po celé délce palubní desky. Pánové uklidním vás, je to jen designový počin, který vypadá skvěle, ale neuvaří vás. Teplo sálá ze standardních míst, i když tzv. „fukar“ je navíc u bočních skel, takže se nemlží – konečně to někoho napadlo!

Volkswagen Passat - test v zimě 2 Foto:

Kolegové bledli závistí. (zdroj: www.porsche-brno.cz)

Snad všechny ženy ocení vyhřívání sedadel, opravdu neznám žádnou, které by se to nelíbilo. Pokud znáte nějakou, které není pořád zima, dejte mi vědět. My ostatní „normální“ smrtelníci jsme šťastní za zónové nastavení teploty. Ať se dámy vesele pečou na propečeno, my chlapi máme raději raw. Nesmím zapomenout na to, že sedadla jsou extrémně pohodlná a i po dlouhé cestě vás nebolí záda.

Volkswagen Passat - test v zimě 2 Foto:

Čistíme značku autosalonu, který nám dal tu důvěru ho vyzkoušet. (zdroj: www.porsche-brno.cz)

Další kapitolou je zábavnost jízdy. Automat skvěle řadí, zvláště když použijete režim SPORT, je to velká zábava. Když vás přestane automat bavit, můžete řadit „pádly“ pod volantem jako ve formuli. Každý záběr plynu vás zasadí do sedaček a vaši spolucestující mají možnost vyzkoušet svou rukojeť nad oknem. To vše však s pocitem bezpečí, které vám propůjčí řada bezpečnostních systémů a samozřejmě náhon na všechna kola. Dostat toto auto do smyku skutečně není jednoduché, a pokud se tak stane, rychle se z toho dostanete ven. Pro mě je důležité předjet rychle nebezpečně jedoucí auto – s tím vám Variant snadno pomůže. Prostě se v něm cítíte nejen bezpečně a světácky, ale je to prostě zážitek.

Volkswagen Passat Variant je velmi dobře softwarově vybaven. Můžete si jej propojit s chytrým telefonem. Má navigaci, kterou promítne krom středního panelu i mezi budíky (tachometry). Nad volantem si můžete nechat zobrazit prakticky všechno, na co si vzpomenete. Můžete se dívat na otáčky, rychlost, spotřebu… jediné, co vám to neukáže, je, kdy bude mít vaše žena chuť na sex. I když bych ho nepodceňoval.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama