Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Smart umí jezdit i po kolejích. Mají se České dráhy čeho bát?

Auta stojí, vlaky jedou? Proč nepostavit přibližovadlo, které zvládá asfalt i koleje?
Vydáno: 01.07.2015
Chytáte zpoždění? Stačí šlápnout na plyn.
Chytáte zpoždění? Stačí šlápnout na plyn.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zástupci britských drah chtěli svým pokusem naznačit, že auto pohybující se po kolejích je to nejlepší z obou světů. Několik měsíců se věnovali intenzivnímu výzkumu a modelování, ze kterého vzešlo vskutku bizarní vozítko pokřtěné Smart Forrail. Jedná se o variantu hatchbacku Smart Forfour, upraveného pro provoz na britské drážní soustavě. Hliníková kola se speciálními běhouny doplňuje zablokované řízení, speciální stabilizátory a celkově upravený podvozek. Ve voze jsou cestující odměněni pohodlím a komfortem, zatímco Smart vesele funí vstříc horizontu lemovanému výhybkami. Jako legrace je to dobré, ale co na tom tak dlouho trvalo? V Top Gearu to zvládli během jedné jediné epizody a došli ke stejnému závěru – interiér automobilu bude vždy pohodlnější prostor než jakkoliv dobře vybavené vlakové kupé.

Smart Train

 

Smart Forrail je jen pokus o virální video, nikdo se samozřejmě nechystá zavést autovlakovou dopravu, ta ostatně funguje už nyní na způsob lodních trajektů např. v Alpách. Naložíte auto na vlak a jdete si dát kafe do jídelního vagónu. Je to přiměřeně drahé, přiměřeně rychlé, ale žádnou revoluci to neznamená – jen méně plahočení po horských silničkách pro ty, kteří používají auto jen pro přesun z bodu A do B a správně zakroucený asfalt s panoramatickými výhledy jim nic neříká.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama