Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový šampionát GT4 pro střední Evropu zavítá i na mostecký autodrom

Dobrou zprávu pro fanoušky rychlých a silných vozů kategorie GT má mostecký autodrom. V příštím roce bude totiž jedním z pěti evropských okruhů, který přivítá nově vytvořený šampionát GT4 Central European Cup. V Mostě tato série rozšíří o víkendu 27. až 29. dubna nabídku vložených závodů podniku ADAC GT Masters.
Vydáno: 27.12.2017
GT4 Central Eropean Cup
GT4 Central Eropean Cup Autor: Autodrom Most
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seriály závodů vozů kategorie GT4 zažívají velký rozkvět. Právě to vedlo organizátory ze společnosti SRO Motorsport Group a jejího ředitele Stéphana Ratela k reorganizaci systému a vytvoření nových sérií. Kromě GT4 Central European Cup to budou v roce 2018 i série GT4 Nordic European Cup a GT4 Belgium. Ve střední Evropě se pojede kromě České republiky také v Rakousku, Německu, na Slovensku a v Nizozemí. Na severu Evropy to budou závody ve Švédsku a Norsku a belgická série zavede týmy také do Německa a Nizozemí.

Do kategorie GT4 se řadí jak sériově vyráběné sportovní vozy, tak speciály malých firem. Všechny vozy procházejí testováním FIA a jsou po té pro ně stanoveny restrikce výkonu a hmotnosti, aby se vyrovnala výkonnost všech vozidel. Závody GT4 se vypisují pro neprofesionální závodníky starší třiceti let.

Dubnový závodní víkend ADAC GT Masters zahájí na mosteckém autodromu sezonu 2018 .

Článek je zařazen v: autodrom Most , ADAC GT Masters , GT4 Central Eropean Cup , sezona 2018
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama