Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Renault Mégane R.S. se odhaluje. Těšte se!

Mysleli jste, že s vyměklým modelem GT Renault vyklidil pole nejostřejších hothatchů? Chyba! Postupně odhalovaný nový Mégane R.S. bude podle všeho orpavdu stát za to.
Vydáno: 17.06.2017
Renault Mégane R.S. opět dostane závodní geny.
Renault Mégane R.S. opět dostane závodní geny. Autor: Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostré předokolky jsou jednou z dvorních disciplín Renaultu. Už od první poloviny devadesátých let ukazuje, že je umí parádně a předposlední generace Méganu R.S. patřila vůbec k těm nepovedenějším z ních. Jeho ultimátní verze Trophy R byla dokonce tou nejřidičtější předokolkou vůbec. Kouzlo tkví v tom, že Renault na svých špičkových modelech nechává volné pole působnosti sportovní divizi Renault Sport, která provádí finální montáž ve své továrně v Dieppe. U nového Méganu R.S. tomu nebude jinak.

Na jeho vývoji se navíc podílel závodní jezdec programu F1 Nico Hülkenberg, což je pro všechny fanoušky jednoznačně výborná zpráva. Nico je renomovaný jezdec s velkým respektem v současném motorsportu a jeho zpětná vazba byla při vývoji jistě znát. Maskovaný Mégane ostatně osobně představil v akci při nedávné velké ceně Monaca v Monte Carlu. Podle jeho slov je řízení nového Méganu senzační a rozhodně je důstojným nástupcem předchozí generace. Dobře, to zní sice fajn, ale těžko předpokládat, že by Nico hlásil do světa něco jiného. Pojďme k faktům.

Manuál bude

Spekulovalo se sice o pohonu všech kol, ale nakonec to dobře dopadlo a Mégane R.S. bude mít pouze přední pohon. Ke cti Renault Sportu je nutné také přičíst možnost volby mezi automatem EDC (dvouspojka) a manuálem. O pohon se s vysokou pravděpodobností, fakticky hraničící s jistotou, postará turbomotor s objemem 1,8 litru. Výkon bude okolo 300 koní. Očekáváme také, stejně jako u Méganu GT, natáčecí zadní nápravu 4Control s vynikající obratností zejména v nízkých rychlostech. Potenciál této kombinace prý později odhalí ostřejší modely Trophy a Trophy R. 

Svět milovníků aut rozhodně potřebuje ostrou přetáčivou předokolku z Francie a my se nemůžeme dočkat finálního auta, které Renault představí na zářiovém autosalonu ve Frankfurtu.

Článek je zařazen v: Renault Mégane R.S. , hot-hatch , ostrý hatchback
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama