Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový rekordman předvedl nejdelší drift světa. Délku neuhodnete

Neměří se na minuty a metry, ale na hodiny a kilometry. Tohle zkrátka není nic pro slabé žaludky. Motoristický novinář z Jihoafrické republiky Jesse Adams se s Toyotou GT86 proklouzal až k parádnímu světovému rekordu.
Vydáno: 28.06.2017
Toyota GT86
Toyota GT86 Autor: Curb Culture
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A podle všeho to nebylo vůbec nic jednoduchého. Rekordní přetáčivý smyk trval 5 hodin 46 minut a Jesse přitom urazil vzdálenost 165,04 km, čímž o 20 km překonal dosavadní rekord. Vše se odehrálo na speciální driftové dráze na Gerotek Testing Facilities v jihoafrické Pretorii. Jesse Adams ji obkroužil tisíckrát, a to průměrnou rychlostí 29 km/h. Tím vším pokořil dosavadní rekord, který platil 3 roky a držel ho německý drifter Harald Müller.

Bývalý i současný držitel rekordu řídili běžnou Toyotu GT86, u které byla provedena jediná úprava, a to zvětšení palivové nádrže. Jde o sportovní kupé, které si rády pro další úpravy vybírají i závodní týmy. Náhon má na zadní kola, takže se pro drift skvěle hodí. Navíc jeho výrobní verze váží jen 1 240 kg, takže se ani ve smyku a velkých zrychleních pneumatiky neodírají tolik jako u těžších vozů. Motor typu boxer se chlubí přímým vstřikováním paliva a výkonem 200 koní a ještě víc snižuje těžiště auta, které tak lépe sedí i v nejextrémnějším zatížení a velkých rychlostech.

Jde koneckonců o pokračovatele legendárního vozu Corolla AE86, v němž jezdili první drifteři, kterým se podařilo z do té doby nelegální zábavy japonských závodníků vytvořit regulérní odvětví motoristického sportu.

 

Článek je zařazen v: drift , rekord , Toyota GT86 , Toyota , světový rekord , Corolla AE86m
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama