Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Polestar bude brutální 600koňové kupé

Před několika týdny se objevila informace, že někdejší dvorní úpravce a později sportovní divize automobilky Volvo začne s výrobou vlastních automobilů. Nyní víme detaily o prvním modelu. Spočine na základech nového Volva S60 a oslní hybridním výkonem dolovaným z dvoulitrového čtyřválce.
Vydáno: 16.10.2017
nový Polestar
nový Polestar Autor: VWamsterdam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polestar se chce naplno věnovat vlastním strojům, které budou plně srovnatelné s Mercedesy-AMG, BMW M nebo Audi RS. Novinka bude stát na základech modelu S60, který dorazí už příští rok (přečtěte si náš test Volva S60 Polestar). Disponovat bude mimořádně silnou hybridní soustavou, která by podle dosavadních informací měla produkovat až 600 koní.

Nový Polestar ale nebude mít šestiválec, půjde o dobře známou jednotku 2.0 Turbo R4, kterou má třeba Volvo XC90 T8. Motor by po dalším ladění měl poskytnout ještě větší výkon a také zajímavější průběhovou křivku.

Nejbrutálnější a možná i nejhezčí

A jak bude novinka vlastně vypadat? Design bude zřetelně podobný novým Volvům, ovšem první Polestar bude skutečně dvoudveřovým kupé. Tato karoserie mu dodá vyšší tuhost, z toho plynoucí lepší obratnost a navíc by díky tomu mohl vypadat vážně dobře.

Polestar navíc konečně odtajnil datum kompletního odhalení novinky a jejích fotografií bychom se měli dočkat už 17. října, přičemž první reálné vozy jsou plánovány do roku 2019. S novým Polestarem se tak znovu přihlásíme velmi brzo.

Článek je zařazen v: nejrychlejší Volvo , nový Polestar , Polestar , Volvo Polestar , nové Volvo S60 , Volvo S60 , Polestar S60 , Polestar C60 , Volvo Hybrid , Polestar Hybrid , nový sporťák , Volvo kupé , Polestar kupé
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama