Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Nissan Leaf je tu. Ujede až 380 kilometrů

Nissan Leaf je nejprodávanějším elektromobilem na světě, není tedy divu, že si Japonci s přípravou druhé generace dali záležet. Nový Leaf se navíc už nechce vymykat. Elektromobilita se totiž stane běžnou součástí většiny životů a je tedy na čase, aby vůz vypadal normálně. Nabídne ale i delší dojezd a bude o mnoho praktičtější.
Vydáno: 06.09.2017
Nový Nissan Leaf
Nový Nissan Leaf Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od Nissanu Leaf by světové prvenství v počtu prodaných kusů mezi elektromobily čekal jen málokdo. Nebyl moc hezký, daleko nedojel a s praktičností to bylo i přes vnější rozměry dost na štíru. A přesně to všechno napravuje druhá generace.

Větší Micra

Na první pohled byste si nejspíše ani nevšimli, že se jedná o elektromobil. Designově se nový Leaf ze všeho nejvíc podobá menšímu modelu Micra. Je ale větší a nabídne konečně i dospělý zavazadelník s hodnotou 435 litrů. Uvnitř je pak více místa i na zadních sedadlech. Rozvor má totiž nyní hodnotu rovných 2700 milimetrů. Nabíjení hned za předním znakem ale Nissan nezměnil. Podle průzkumů si jej dosavadní majitelé oblíbili, protože k dobíjecím stanicím nemusejí složitě couvat. Co dál je nového?

Interiér překvapí až nečekanou čistotou a strohostí, která je pro dnešní elektromobily stále netypická. Nebýt modře zbarvených budíků a několikerých připomínek (třeba prazvláštního voliče jízdních režimů), ani byste si skutečnosti, že sedíte v elektromobilu, nevšimli. A přesně tak to v Nissanu chtějí. Elektromobily jsou přece taktéž normální auta…

Dojezd na hranici 400 km

Baterie s kapacitou 40 kWh navíc postačí k reálnému dojezdu ve vzdálenosti až 378 kilometrů a maximální rychlost by měla přesáhnout 160 km/h. Zlepšení se dočkalo také nabíjení. Na rychlonabíječce nový Leaf dobijete z 0 na 80 % už za 40 minut. Knížku na čtení to tedy bude stále chtít, už se vám ale nestane, že byste ji na cestě přes Českou republiku přečetli celou. Vylepšený elektromotor nabídne až 150 koní, čímž by se mělo zlehčit také předjíždění a zlepšit dynamika vozu.

Informace o hmotnosti ale zatím nemáme, a že by byl nový Leaf lehčí než předchůdce s o mnoho lehčími bateriemi, to je velice nepravděpodobné. Jisté však je, že Nový Leaf bude daleko použitelnější než býval. Získání opětovné jedničky na trhu je tak velice blízko. A co si myslíte vy? Líbí se vám nový Leaf?

Článek je zařazen v: Nissan Leaf , nový Nissan Leaf , Nissan , Leaf , elektromobil , nissan elektromobil , nový elektromobil , hezký elektromobil , Frankfurt 2017 , výstava ve frankfurtu , nový Nissan , nejnovější Nissan , nový Nissan Leaf 40 kWh , Leaf 40 kWh , Leaf dojezd , Nissan Leaf dojezd , dojezd 380 km
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama