Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový model Baleno od Suzuki bude převtělený koncept iK-2

Frankfurtský autosalon se blíží a automobilky už potupně poodhalují své novinky, jež na něm oficiálně představí. Od Suzuki to bude například model Baleno.
Vydáno: 10.08.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přesně 15. září Suzuki představí nový model se staronovým pojmenováním Baleno, ale už nyní vypustilo do světa první fotku a videotaser. Baleno dostane podle vyjádření japonského výrobce do vínku velký vnitřní prostor (na svou třídu), stylový design a i nové technologické prvky. Na podrobnosti byl ale skoupý, takže si musíme počkat až do Frankfurtu. Nicméně je evidentní a jisté, že baleno je s menšími úpravami reinkarnovaný koncept iK-2, který se ukázal na březnovém autosalonu v Ženevě.

Z toho faktu a fotografie můžeme vyvodit, že nové baleno bude přinejmenším pětidveřový hatchback (možná bude i třídveřová varianta) s rozměry okolo 4 m na délku, zhruba 2 m na šířku a 1,5 m na výšku. Koncept iK-2 měl rozvor 2,520 m, což by mohlo být i číslo odpovídající balenu. Vůz by tedy měl být úplnou novinkou v portfoliu Suzuki, ostatně žádný model nenahrazuje, ovšem svým jménem přece jen na minulost odkazuje. Ale pouze tím, že Suzuki již jméno Baleno použilo u vozu, který byl v nabídce od poloviny 90. let něco přes deset let. Tehdy to byl sice také hatchback, ale jen se třemi dveřmi, ovšem hlavně se prodávaly větší čtyřdveřový sedan a pětidveřový kombík. Některá tehdejší balena měla dokonce pohon všech kol.

 

Suzuki ještě prozradilo, že se pod kapotou bude vyjímat malý litrový přeplňovaný tříválec s přímým vstřikem paliva a poněkud exaltovaným označením Boosterjet. Vynikat prý bude nízkou spotřebou. Časem se snad pod kapotu nastěhuje i malý elektromotor, který v kombinaci s oním tříválcem vytvoří poněkud výkonnější hybridní pohonný systém. Nové baleno se podle informací začne prodávat od poloviny příštího roku, zda i v Evropě, to se musíme nechat překvapit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama