Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový luxusní Aston Martin míří do Ománu

Aston Martin dva roky laboroval s tím, jestli vyrobit SUV, sedan nebo obojí. Vyhrál sedan. A první předprodukční kus zamířil do Ománu.
Vydáno: 01.09.2014
Aston Martin Lagonda
Aston Martin Lagonda Autor: Worldcarfans
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Má to hned dva důvody. Především se zde bude testovat v místních extrémních vedrech, které mají auto skutečně prověřit. Druhý důvod je jasný – země Blízkého východu jsou největším odbytištěm této značky. A třeba prvních sto kusů bude určeno výhradně právě sem.

Takže Lagonda na prvních oficiálních snímcích je tady. Je to ohromný sedan s mohutnou a placatou čelní maskou. Dost nám připomíná starší Cadillac Seville STS. Záď s useknutou linií střechy pak zase DeVille.

Aston Martin Lagonda Foto: Worldcarfans

Aston Martin Lagonda. Foto: Worldcarfans

Ale proč ne. Cadillac je po dlouhá léta synonymem luxusu a bohatství, takže asi ví, co se lidem líbí.

 

Jak to bude s technikou, nám zatím nedali z automobilky vědět. Spekuluje se (kurzy se nedávají, tahle spekulace se rovná téměř jistotě)), že pod kapotou bude vidlicový dvanáctiválec o objemu šest litrů. Výkon kolem 600 koní bude přenášený přes osmistupňový automat na zadní kola.

Maximální rychlost se bude pravděpodobně pohybovat mezi 280 a 300 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h by se mělo pohybovat lehce nad čtyři sekundy.

Aston Martin Lagonda se začne vyrábět na začátku příštího roku. Na starost ji dostala divize Q, která vlastně připravuje auta na zakázku. To hovoří za vše. Tohle nebude „lidovka“, jako je Porsche Panamera.

 Aston Martin Lagonda Foto: Worldcarfans

Aston Martin Lagonda. Foto: Worldcarfans

 

Text: Jan Čech

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama